کد خبر: 679612 A

عراقی‌زاده:

رئیس جدید کارگروه منطقه‌ای آسیا-اقیانوسیه (آسیا پاسفیک) با اشاره به حضور پزشکان نظامی در مناطق جنگی گفت: پزشکان و پرستاران با مشکل‌ترین و ناشناخته‌ترین تجهیزات شیمیایی در طول جنگ‌ها مواجه هستند و ارائه خدمات می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ حسن عراقی‌زاده در چهارمین کنگره آسیا پاسفیک گفت:‌ در این کنگره توانمندی‌های بهداری رزمی که برای حفظ جان رزمندگان و مردم استفاده خواهد شد به اشتراک گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به حضور 30 کشور در این کنگره گفت: معتقدم این کنگره فرصت مناسبی برای ارائه توانمندی طب نظامی ما به 30 کشور آسیا، اقیانوسیه، اروپا، آمریکای جنوبی و آفریقا خواهد بود.

او با اشاره به حضور پزشکان نظامی در مناطق جنگی گفت: پزشکان و پرستاران با مشکل‌ترین و ناشناخته‌ترین تجهیزات شیمیایی در طول جنگ‌ها مواجه هستند و ارائه خدمات می‌دهند.

وی ادامه داد: تکامل طب نظامی به ویژه در ترماتولوژی و توسعه ساختارهای بیمارستان‌های نظامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و ما در این زمینه برای انتقال تجربیات و توسعه دانش طب نظامی اعلام آمادگی کردیم.

رئیس جدید کارگروه منطقه‌ای آسیا-اقیانوسیه (آسیا پاسفیک) گفت: توجه به توسعه دانش طب نظامی باعث شد یک دانشگاه طب نظامی مستقل با مراکز تحقیقاتی مجهز تاسیس کنیم و اعلام می‌کنیم آمادگی داریم در زمینه‌های مختلف طب نظامی انتقال تجربیات به دیگر کشورها را داشته باشیم.

وی با اشاره به چهارمین کنگره آسیا پاسفیک گفت: 21 ورک‌شاپ، 12 میزگرد تخصصی و 4 سمپوزیوم ارائه خواهد شد و هدف از این فعالیت‌ها کمک به وضعیت فعلی طب نظامی و تبادل نظر درباره جزئیات و توجه به مسائل آینده در طب نظامی خواهد بود. این کنگره نقطه شروعی برای آغاز فعالیت‌های جدید ما است.

عراقی‌زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر