کد خبر: 679184 A

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور:

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: تغییر گفتمان در این سازمان را با توجه به اینکه در سالهای اخیر فعالیت‌های شهرداری‌ها نسبت به گذشته تنوع بیشتری پیدا کرده و انتظارات جامعه از آن‌ها افزایش ضروری یافته است.

به گزارش ایلنا، مهدی جمالی نژاد که در ششمین دوره انتخابات شهرداران عضو شورای سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها سخن می‌گفت، تصریح کرد: ما برای ایجاد تحول در فعالیت‌ها و اقدامات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیازمند رویکرد جدید و نگاه نو به مسایل و مشکلات مدیریت شهری و روستایی هستیم.

وی با بیان اینکه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ی کشور  اگر به دنبال تحول در نحوه اداره شهرداری‌ها و دهیاری‌هاست ابتدا باید این تحول را در خود ایجاد کند، تصریح کرد: چاره‌ای نداریم جز اینکه با نگاه جدید به مشکلات بنگریم و در عین حال با اتکا به ایده‌های خلاقانه سازمان شهرداریها و دهیاریها را با انگیزه تر از قبل در عرصه مدیریت شهری و روستایی  پیش ببریم تا ضمن پیشبرد مناسب اهداف سازمان، زمینه ارتقای سطح خدمت رسانی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را فراهم کنیم.

جمالی نژاد با اشاره به مشکلات کاری حوزه شهرداری‌ها خطاب به شهرداران منتخب استان‌ها گفت: تغییر نگاه شهرداران و کارکنان شهرداری ها  در روش اداره شهر با توجه به تحولاتی که در سال‌های اخیر در عرصه های مدیریتی و اقتصادی و حوزه مدیریت شهری کشور پیش آمده، ضروری است و شهرداریها باید از روش‌های جدید مدیریتی و فناوری‌های نوین بهره ببرند.

وی با اشاره به محدودیت های مالی فعلی اظهار کرد: لازم است شهرداران بیش از گذشته قابلیتها و ظرفیت‌های شهر و منطقه خود را شناسایی و از آنها برای ایجاد درآمد و تولید ثروت استفاده کنند.

جمالی نژاد تصریح کرد: خوشبختانه شهرها و مناطق روستایی کشورمان دارای جاذبه‌های مناسب و گاه منحصر بفردی برای تولید درآمد هستند ولی این امر با نگاه‌های مدیریتی سنتی، قدیمی و اداری امکان پذیر نیست و تحقق آن مستلزم میدان دادن شهرداریها و دهیاریها به تفکرات جدید و ایده‌های خلاقانه و صاحبان فکرها و اندیشه های جدید است.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری‌های کشور همچنین با اشاره به محدود بودن منابع و اعتبارات دولتی برای کمک به شهرداریها از شهرداران خواست برای اجرای پروژه های شهری از ظرفیت سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی استفاده نمایند و گفت: شهرداری‌ها باید در گام اول در جامعه اعتمادسازی کنند.

جمالی نژاد اضافه کرد: توسعه مدیریت شهری و روستایی بدون مشارکت مستمر شهروندان در برنامه‌های شهرداری و دهیاری محقق نخواهد شد، بنابراین این دو نهاد باید تلاش خود برای ایجاد زمینه رفاه، آسایش و نشاط روزافزون مردم را به جامعه نشان دهند تا آنها هم در برنامه های شهرداری و دهیاری مشارکت فعالی داشته باشند.

وی همچنین جلب مشارکت نخبگان در توسعه پایدار شهرداری‌ها را مهم عنوان کرد و بهره مندی از طرح‌های مطالعاتی و کاربردی پژوهشگران و بکارگیری و جذب ایده‌های نوآورانه  و استفاده بهینه از نظرات آنها را الزامی دانست.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انجام ششمین دوره انتخابات شهرداران عضو شورای این سازمان پس از چهار سال ابراز امیدواری کرد که اعضای جدید در دوره کاری خود با همفکری و تعامل با سایر شهرداران و دست اندرکاران عرصه مدیریت شهری و صاحب نظران این حوزه؛ منشاء برنامه‌ها و اقدامات مناسبی برای برطرف شدن مشکلات شهرداری‌ها باشند.

شهرداری ها مهدی جمالی نژاد دهیاری ها گفتمان جدید رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر