کد خبر: 678298 A

سرپرست سازمان اورژانس کشور در مراسم رونمایی از ۴۰۰ دستگاه آمبولانس پیشرفته اورژانس:

سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس کشور سالانه بیش از ۳ میلیون ماموریت انجام می دهد و در ۶ ماهه نخست امسال، بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار ماموریت توسط اورژانس انجام شده و در این ماموریت ها، جان تعداد بسیاری از بیماران و مصدومان، نجات داده شده است.

به گزارش ایلنا، پیرحسین کولیوند در مراسم رونمایی از ۴۰۰ دستگاه آمبولانس پیشرفته ناوگان زمینی اورژانس کشور در شرکت ایران خودرو دیزل، اظهار داشت: اورژانس ۱۱۵ از ۴۳ سال پیش با ۱۰ پایگاه شکل گرفت، اما در نظام جمهوری اسلامی ایران توسعه بسیار خوبی داشته است و در حال حاضر، ۴۸۰۰ دستگاه آمبولانس در کشور وجود دارد که ۲۴۰۰ دستگاه آمبولانس مربوط به تصمیم شجاعانه و جهادی وزیر بهداشت در سال های اخیر است.

وی تصریح کرد: یکی از تصمیمات مهم و اثرگذار دکتر هاشمی، راه اندازی اورژانس هوایی بود که نیاز به جرات و توان زیادی داشت، اما با دستور و تاکید دکتر هاشمی، در حال حاضر، ۳۹ پایگاه اورژانس هوایی، کشور را پوشش می دهند و به ارائه خدمات به بیماران و مصدومان می پردازند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه در تهران با بکارگیری موتورلانس های اورژانس، متوسط حضور نیروهای اورژانس بر بالین بیماران و مصدومان از ۳۸ دقیقه به حدود ۱۰ دقیقه کاهش یافته است، گفت: طرح تحول سلامت، برکات بسیار زیادی برای مردم و سازمان اورژانس داشته و خدمات این سازمان، با کیفیت بهتری به مردم ارائه می شود.

 کولیوند در پایان یادآور شد: سازمان اورژانس کشور، اولین دستگاهی است که در حوادث و سوانح مختلف، حضور پیدا می کند و عملکرد درخشانی از نظر مردم داشته است.

پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر