کد خبر: 677389 A

آیت‌الله مکارم شیرازی:

مرجع معظم تقلید با اشاره به وظیفه سنگین نیروی انتظامی در حفظ و ارتقاء نظم و امنیت کشور، گفت: فضای مجازی بار نیروی انتظامی را سنگین‌تر کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، آیت‌الله "ناصر مکارم شیرازی" در دیدار فرمانده ناجا با وی در قم، ضمن اشاره به ویژگی‌های نیروی انتظامی، اظهارداشت: نیروی انتظامی در نظام اسلامی وظایف زیادی دارد که مهم ترین آن حافظ ارزش‌ها در جامعه است.

وی با اشاره به وظایف سنگین نیروی انتظامی در حفظ و ارتقاء نظم و امنیت کشور، تصریح کرد: فضای مجازی بار نیروی انتظامی را سنگین تر کرده و باید همه تلاش کنند که آسیب‌های فضای مجازی کاهش پیدا کند، البته نمی‌توانیم جلوی همه این آسیب‌ها را بگیریم، متاسفانه برخی دستگاه‌ها نسبت به فضای مجازی بی تفاوت هستند و در این خصوص دلسوزی ندارند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه کار دستگاه قضائی مکمل کار نیروی انتظامی است ضمن انتقاد از تعلل در رسیدگی هر چه سریعتر به پرونده مفسدان اقتصادی، دلیل آن را تشریفات زیاد در رسیدگی به پرونده‌های قضائی دانست.

استاد برجسته حوزه علمیه قم دیدگاه مردم نسبت به نیروی انتظامی را خوشبینانه دانست و افزود: باید برخورد نیروی انتظامی با ملایمت و قاطعیت همراه بوده تا اسباب بهانه جویی برای دیگران فراهم نشود.

سردار "حسین اشتری" فرمانده ناجا نیز با اشاره به فرارسیدن هفته نیروی انتظامی گفت: تمام سعی پلیس این است که در قالب پلیس مسلمان در تراز نظام، خدمتگزار مردم بوده و در کنار آن پایه های دینی واعتقادی خود را نیز تقویت کند.

وی با اشاره به برگزاری دوره های بصیرت در قم، افزود: این دوره ها به همت سازمان عقیدتی سیاسی ناجا به صورت متمرکز در قم برگزار می شود و همکاران در کلاس های آموزشی حضور یافته و آموزش می بینند.

فرمانده ناجا با بیان این که اهتمام پلیس پیشگیری اجتماعی در فضای مجازی و حقیقی است، گفت: متاسفانه امروز فضای مجازی بلای جان خانواده ها شده که باید اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای را در این زمینه تقویت کنیم البته باید همه دستگاه ها کمک کنند.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر