کد خبر: 677140 A

انتقاد ابراهیم امینی؛

نایب رییس شورای شهر تهران با اشاره به نامناسب بودن برنامه روز تهران گفت: آیا معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با وجود این بودجه کلان از برگزاری یک مراسم عاجز است؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، ابراهیم امینی در نود و دومین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: دیروز روز تهران بود. در اولین دوره مجلس شورای ملی که ۱۴ مهر ۱۲۸۶ برگزار شد، تهران به عنوان دارالخلافه اعلام شد و از آن تاریخ به طور قانونی پایتخت ایران شد. به همین دلیل این روز در تقویم به عنوان روز تهران ثبت شد.

وی افزود: انتظاری که از مدیریت شهری وجود داشت این بود که از این روز به عنوان فرصتی مناسب برای معرفی تهران و اعلام انتطارات و مطالبات محلی از دولت ملی به ویژه در حوزه مدیریت یکپارچه دولت شهر تهران استفاده کنیم و شهروندان بتوانند گره‌های تهران را در تعامل با مسئولان بیان کنند.

امینی تاکید کرد: این روز باید تبدیل به فرصتی می‌شد تا آنچه تهران از سال ۱۲۸۶ تاکنون به خود دیده به تصویر بکشیم و مسیر توسعه اینده را تصویر کنیم اما‌ متاسفانه برنامه دیروز دون شهر تهران، ایران، مدیریت شهری و شهروندان بود.

نایب رییس شورای شهر ضمن انتقاد از رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهردهری تهران گفت: ایشان گمان می‌کنند هنوز روابط عمومی بانک مرکزی هستند. برنامه روز تهران در سالن وزارت اقتصاد برگزار شد؛ درحالیکه مدیریت شهری تهران ده‌ها تالار باشکوه دارد و برج میلاد تهران نیز از ظرفیت خوبی برای برگزاری مراسم برخوردار است.

امینی ادامه داد: سوال من این است که معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری که بودجه زیادی را مصرف می‌کند، برای روز تهران چه کرده و مرکز ارتباطات شهرداری در این راستا چه کرده است؟ آیا نباید آیینی با حضور شهروندان علاقمند و شخصیت‌های تاثیرگذار ملی برگزار شود تا بهانه‌ای برای گفتگو ایجاد شود؟ یعنی معاونت فرهنگی و اجتماعی با این بودجه کلان از برگزاری یک مراسم عاجز است؟ بنابراین می‌تواند برون‌سپاری کند.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود معاونت فرهنگی و اجتماعی گزارشی از عملکرد خود به خصوص در روز تهران ارائه کند.

شورای شهر تهران ابراهیم امینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر