کد خبر: 675903 A

سردار اشتری مطرح کرد:

فرمانده نیروی انتظامی گفت: حادثه تروریستی اهواز کنار تلخی‌های خود، جلوه‌ای از رشادت نیروهای مسلح در کمک و امدادرسانی به هموطنان بود.

به گزارش ایلنا، سردار حسین اشتری در مراسم تجلیل از پنج تن از قهرمانان نظم و امنیت در حادثه تروریستی اهواز، با درود بر روان پاک شهدای انقلاب، دفاع مقدس، عرصه نظم و امنیت و نیز شهدای این حادثه اخیر، اظهار داشت: حادثه تروریستی اهواز کنار تلخی‌های خود جلوه‌ای از رشادت نیروهای مسلح را در معرض دید مردم قرار داد.

وی افزود: این حرکت کور و کاملا ناجوانمردانه به‌هیچ عنوان جنبه نظامی نداشت و در آن زنان، مردان و فرزندان این کشور را بدون هیچ دلیلی ترور کردند و به‌طور قطع این یک حادثه تروریستی بود.

فرمانده ناجا با بیان اینکه در این حادثه، تروریست‌ها حتی به یک کودک چهار ساله نیز رحم نکردند و آن را به شهادت رساندند، گفت: گوشه‌ای از پاسخ کوبنده را حامیان تروریست‌ها دریافت کردند و باید منتظر تقاص و تودهنی‌های بعدی ما باشند.

وی به عوامل پشت صحنه این اقدام تروریستی در آمریکا و عربستان اشاره و تصریح کرد: اقتدار نیروهای مسلح ایران با اینگونه حرکات خدشه‌دار نخواهد شد.

سردار اشتری بر آمادگی بیش از پیش نیروهای مسلح در مواجهه با اینگونه حوادث تأکید کرد و گفت: ما باید همواره آماده برخورد با هرگونه حادثه باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: حادثه تروریستی اهواز کنار تلخی‌های خود که منجر به شهادت تعدادی از هموطنان ما خصوصا کودک چهار ساله‌ای شد، جلوه‌هایی از رشادت نیروهای مسلح در راستای کمک به هموطنان و امدادرسانی به مردم را در معرض دید همگان گذاشت.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه دو نفر از این تروریست‌ها به‌دست همکاران ما در فرماندهی انتظامی استان خوزستان به هلاکت رسیدند، گفت: انصافا تمامی نیروهای مسلح حاضر در مراسم تمام سعی خود را کردند تا خسارات این حادثه به حداقل ممکن برسد.

وی به جان‌فشانی و ایثار کارکنان نیروی انتظامی در کلیه مأموریت‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی همواره برای برقراری نظم و امنیت شهدای بسیاری را تقدیم نظام و انقلاب کرده و شاهد این ادعا مبارزه بی‌امان با قاچاقچیان مواد مخدر در مرزهای جنوب شرق کشور و سایر مأموریت‌ها است.

سردار اشتری خطاب به قهرمانان نظم و امنیت حادثه تروریستی اهواز، گفت: جان‌فشانی و ایثارگری‌های انجام شده در این حادثه، انسان را به یاد دوران دفاع مقدس می‌اندازد، همان‌گونه که در آن دوران زبان، قومیت و نژاد معنایی نداشت و همه برای ایثار و جان‌فشانی آماده بودند شما نیز در این حادثه به‌خوبی توانستید ایفای نقش کنید.

سردار اشتری با بیان اینکه قطعا تعداد بیشتری از کارکنان نیروهای مسلح حاضر در صحنه بودند و به مردم کمک می‌کردند، گفت: برخود لازم دانستیم از شما به عنوان نمایندگان این عزیزان تجلیل به عمل آوریم.

فرمانده ناجا بر لزوم برخورد با مقصران این حادثه تاکید و تصریح کرد: افرادی که در این حادثه رشادت‌هایی از خود نشان دادند باید مورد تکریم و تجلیل قرار گیرند.

سردار اشتری در پایان گفت: مردم بدانند ما همواره حافظ جان، مال و ناموس آنها هستیم و از جان خود برای حفاظت و حراست از آنها خواهیم گذشت.

در پایان این مراسم از سوی فرمانده ناجا به قهرمانان حادثه تروریستی اهواز که با رشادت‌های غیرقابل وصف خود جان چند تن از شهروندان را نجات داده بودند، یک درجه تشویقی و نیز لوح تقدیر اعطاء شد.

حادثه تروریستی اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر