کد خبر: 675890 A

در دیدار نمایندگان بانک جهانی با پورسیدآقایی مطرح شد؛

نمایندگان بانک جهانی با معاون شهردار تهران دیدار و درباره زمینه‌های همکاری در زمینه کاهش آلودگی هوا گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایلنا،، هگر و فیرنر، نمایندگان بانک جهانی از واشنگتن آمریکا که به تهران آمده‌اند، با اشاره به شکست اجرای طرح زوج و فرد در شهرهای مختلف جهان، اعلام آمادگی کردند که گزارش این تجربه‌ها و علت موفق نبودن طرح زوج و فرد را در اختیار شهرداری تهران قرار دهند.

همچنین در این دیدار، درخصوص برآورد منتشر شده از سوی بانک جهانی درباره خسارات اقتصادی آلودگی هوا به شهروندان تهرانی بحث شد. پورسیدآقایی از نمایندگان بانک جهانی خواست مبانی علمی روش محاسبه این خسارات را اعلام کنند. آنها نیز ضمن تشریج جزئیات شیوه محاسبه هزینههای اقتصادی آلودگی هوا برای شهر تهران، بر صحت محاسبات اقتصادی تاکید و اعلام آمادگی کردند که در این باره پاسخگوی سوالات کارشناسان باشند.

بانک جهانی اخیرا گزارشی در خصوص آلودگی هوای تهران منتشر کرده است که در آن، هزینه آلودگی هوای تهران به صورت سالیانه ۲.۶ میلیارد دلار برآورد شده و راهکارهایی نظیر نوسازی ناوگان، نصب فیلتر دوده، منطقه کم‌انتشار آلایندگی به عنوان پیشنهادهای اثربخش در کوتاه‌مدت برای کنترل آلایندگی خودروها مطرح شده است.

در دیدار سیدمحسن پورسیدآقایی، معاون شهردار تهران با نمایندگان بانک جهانی همچنین توافق شد که همکاری شهرداری تهران و بانک جهانی در زمینه مطالعات و بررسی‌های کارشناسی در این زمینه ادامه یابد و به صورت خاص بانک جهانی در خصوص انتقال تجارب بین‌المللی شهرهای موفق دنیا در زمینه کاهش آلودگی هوا کمک کند.

نمایندگان بانک جهانی همچنین وعده دادند که تجارب شهرهای سانتیاگو، بوگوتا کامبیا و مکزیکوسیتی درخصوص نصب فیلتر بر روی خودروهای دیزلی ناوگان حمل و نقل عمومی با دعوت از کارشناسان مرتبط به تهران مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

محسن پورسید آقایی محسن پورسیدآقایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر