کد خبر: 675774 A

نشست هم‌اندیشی شهردار منطقه ۲ و مدیران آموزش و پرورش منطقه با محوریت موضوعات هوشمندسازی مدارس و شهروندسازی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، رسول کشت پور (شهردار منطقه ۲) در نشست هم‌اندیشی شهردار منطقه ۲و مدیران آموزش و پرورش منطقه با اشاره به لزوم باز تعریف موضوعات مشترک و اجرایی شدن برنامه‌های شعاری در سطح مدارس اظهار داشت: اداره مدیریت عالی سازمان در اجرایی کردن برنامه‌ها و آموزش‌هایی که در طی چندین سال توسط مدیریت شهری و مدیران آموزش و پرورش برنامه‌ریزی و ارائه شده است، اهمیت بالایی دارد.

شهردار منطقه ۲ با بیان اینکه طرح مدارس سبز و اجرایی شدن آن در منطقه ۲ برای ما حائز اهمیت است، افزود: مدرسه سبز به معنی آموزش صرفه‌جویی در مصرف انرژی بهداشت و تغذیه، سالم و آموزش‌های پایدار است که که فرزندان ما را تبدیل به یک شهروند مسئولیت پذیر در مقابل شهر و اجتماع نماید.

کشت پور در ادامه گفت: سه موضوع مدارس سبز ، هوشمندسازی و شهروندسازی به عنوان برنامه عمل بین شهرداری منطقه ۲ و آموزش و پرورش مطرح است که در این راستا حمایت‌ها و امکانات لازم را در اختیار مدیران آموزش و پرورش قرار می‌دهیم.

وی همچنین اذعان داشت: منطقه ۲ به عنوان منطقه پایلوت شهر هوشمند با هدف حمایت از مدارس و در راستای هوشمند سازی مدارس، اقداماتی نظیر ارائه آموزش‌های شهروندی، خدمات مدیریت پسماند، تهیه دانش کارت ویژه دانش آموزان، تجهیز مدارس به سیستم انرژی‌های خورشیدی و ... را با مشارکت بخش خصوصی و با نگاه درآمدزایی برای مدارس در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.

در پایان، رئیس آموزش و پرورش منطقه دو ضمن تقدیر از نگاه نوآورانه و نیز دغدغه‌های شهردار منطقه دو درخصوص ارتقای فرهنگ شهرنشینی، از طرح‌های در حال انجام شهرداری منطقه استقبال نموده و ابراز داشتند که اراده‌ای قوی از سوی مجموعه آموزش و پرورش در پیشبرد اهداف ماموریت‌های مدیریت شهری ازجمله تربیت شهروندان مسئول، آگاه و مشارکت‌جو وجود دارد.  

در این نشست مدیران شهری منطقه ۲ ، مدیران آموزش و پرورش منطقه و نمایندگان شرکت" به پرداخت ملت" حضور داشتند.

هوشمند سازی مدارس سبز شهردار منطقه ۲
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر