کد خبر: 675693 A

سرپرست سازمان اورژانس کشور:

سرپرست سازمان اورژانس کشور خبر از مجوز خرید 1000 دستگاه آمبولانس از سوی دولت داد.

به گزارش ایلنا، کولیوند، سرپرست سازمان اورژانس کشور  در دیدار صمیمانه با دانشجویان رشته فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: فعالیت سازمان اورژانس کشور زیر نظر مدیری جهادی و پرتلاش است، علاقه دکتر هاشمی به اورژانس و همت ایشان باعث رشد روزافزون سازمان شده است.

کولیوند تصریح کرد: مجوز خرید ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس از سوی دولت صادر شده است که بزودی با همت وزیر بهداشت به ناوگان سازمان اورژانس کشور افزوده خواهد شد.

سرپرست سازمان اورژانس کشور افزود: شکل گیری اورژانس هوایی یکی از اقدامات خوب وزارت بهداشت بوده که آمار چشم گیری در حفظ جان بیماران داشته است.

وی تصریح کرد: در گذشته در شهرهایی با ترافیک سنگین زمان رسیدن آمبولانس بیش از ۳۰ دقیقه بود که بعد از تلاش های فراوان وزیر بهداشت، از موتورآمبولانس ها در ناوگان اورژانس استفاده شد که زمان رسیدن نیروهای اورژانس بر بالین بیمار  را به ۱۰ دقیقه کاهش داد.

کولیوند از اجرایی شدن اساسنامه استخدامی سازمان اورژانس خبر داد و گفت: نیروهای شرکتی در سطح کشور با مشکلاتی روبرو هستند که به زودی این مشکلات رفع خواهد شد.

مشاور وزیر بهداشت ادامه داد: ما در جهت ارتقای آموزش عموم مردم برای خود امدادی و دگر امدادی و ارتقای سطح مهارتی و تخصصی نیروهای اورژانس شهرک اورژانس را ایجاد می کنیم و نمونه کوچک آن در دانشگاه ها شکل می گیرد.

کولیوند تصریح کرد: در بحث بهره وری پرسنل اورژانس بزودی دستورالعملی صادر خواهد شد که امتیاز بهره وری پرسنل اورژانس اعم از نیروهای دیسپچ و عملیاتی را شامل خواهد شد.

وی تاکید کرد: دانشجویان کاردانی باید در بحث کارهای بالینی و کسب مهارت ورود کنند و از تجارب نیروهای خبره بهره مند شوند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور در پایان افزود: ما در راس کار خود شخص دکتر هاشمی با روحیه، پرانرژی، با نشاط و جهادگر داریم که مشابه او در دلسوزی و فعالیت ندیده ایم، لذا باید از ایشان در انجام کارها الگو بگیریم.

ارتقای سطح ترافیک دانشگاه علوم پزشکی دولت اورژانس کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر