کد خبر: 674416 A

سردار زاهدیان خبر داد:

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کشف ۳۷۲ تن مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار مسعود زاهدیان در حاشیه نشست نیروی انتظامی با وابستگان نظامی و افسران رابط مبارزه با مواد مخدر کشورهای خارجی مستقر در ایران در جمع خبرنگاران گفت: میزان کشفیات، تعداد عملیات‌‌‌های صورت گرفته و نیز دستگیری‌‌‌‌های انجام شده از ابتدای سال جاری تاکنون، نسبت به سال گذشته افزایش داشته که این امر نشاندهنده عزم جدی جمهوری اسلامی ایران در مقابله با قاچاق و ترانزیت مواد مخدر به سایر کشورها بوده است. 

وی اضافه کرد: سال گذشته بیش از ۸۱۰ تن انواع مخدر توسط پلیس و سایر سازمان‌‌‌‌های امنیتی در ایران کشف شد که از این میزان ۷۱۳ تن توسط پلیس صورت گرفته است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون، ۳۷۲ تن مواد مخدر در سطح کشور کشف شده است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران موفق شده در سطح بین‌الملل اقدامات درخور و شایسته‌ای داشته باشد و به عنوان یک کشور مطرح اقدام کند.

زاهدیان با اشاره به همجواری ایران و افغانستان تصریح کرد: کشت غیرمجاز تریاک در افغانستان موجب شد تا تمهیدات بیشتری در این بخش از مرز داشته باشیم. 

وی با بیان اینکه بیشترین مواجه و مقابله با مواد مخدر مربوط به مرز افغانستان است، خاطرنشان کرد: تولیدات مواد مخدر از سال ۲۰۰۱ که ۱۸۵ تن بود به ۹ هزار تن رسیده است.

سردار مسعود زاهدیان سردار زاهدیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر