کد خبر: 672108 A

مسجدجامعی مطرح کرد:

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه ساختمان‌های بلند در چشم شهروندان فرورفته است، بر ضرورت گنجاندن هویت شهر در برنامه سوم شهر تهران تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، احمد مسجدجامعی (عضو شورای شهر تهران) پس از تقدیم لایحه برنامه سوم شهر تهران توسط شهردار در جلسه امروز شورای شهر گفت: از تاکیدات شهردار تهران در گزارش ارائه‌شده بر حفظ هویت‌های طبیعی و معماری شهر بود که ضرورت دارد در این برنامه بر حفظ هویت شهر تاکید شود.

وی تصریح کرد: امروز برخی ساختمان های بلند در چشم شهر و شهروندان فرو می‌روند. این ساختمان‌ها که برخی از آنها محلی برای عرضه برندها و محصولات لوکس نیز شده است، نشان‌دهنده اختلاف طبقاتی است و این در حالی است که این موضوع با نظام هویت شهری تطابق ندارد و باید هویت شهری در برنامه هایی که برای شهر دیده می شود مورد  توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: شهر تهران بازتاب‌دهنده تمامی فرهنگ‌ها و هویت‌های مردمان کشور است و باید این موضوع در برنامه دیده شود.

عضو شورای شهر تهران در بخش دیگری از سخنانش به طرح جامع شهر تهران که در سال 1386 به تصویب رسید اشاره کرد و گفت: این برنامه شهرداری را مکلف به ارائه برنامه 5 ساله برای عملیاتی کردن اهداف طرح جامع کرده است در نتیجه باید ضمائم عملیاتی در این برنامه بیشتر باشد.

وی اظهار داشت: البته نظام برنامه‌ریزی نظامی پیوسته است؛ از این روی باید بازخوانی نسبت به آنچه تاکنون در برنامه دوم رخ داده است داشته باشیم تا مشخص شود که چه برنامه هایی استمرار یافته، چه برنامه هایی اصلاح شده و چه برنامه هایی به پایان رسیده است.

شورای شهر شورای شهر تهران شهر تهران لایحه معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر