کد خبر: 671874 A

رییس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران طی تذکری به شهردار تهران گفت: شرکت پیام همشهری قرار بود با موسسه همشهری ادغام شود اما هنوز در این رابطه اقدام جدی صورت نگرفته است.

به گزارش خبر نگار ایلنا، افشین حبیب‌زاده صبح امروز در هشتاد و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری به شهردار تهران گفت: شورای اسلامی شهر تهران در دوره سوم به منظور اهمیت استفاده از قابلیت‌های اجرایی و لزوم هماهنگی و انسجام در نحوه مدیریت بر سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری تهران و در جهت انجام وظایف و ماموریت‌های قانونی شهرداری، طبق مصوبه به شماره ۱۱۶۷۷ / ۱۴۷۷ / ۱۶۰ مورخ ۱۲ / ۸ / ۸۹ شهرداری تهران را مکلف به سامان‌دهی سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته از طریق ادغام یا واگذاری به بخش خصوصی کرد.

رییس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: یکی از بندهای این مصوبه مربوط به ادغام شرکت‌های پیام همشهری، گروه مجلات همشهری، توسعه چاپ همشهری و توسعه رسانه همشهری در موسسه همشهری بود که طبق آگهی منتشره در روزنامه رسمی شماره  ۲۰۳۴۶ مورخه ۲۱ / ۱۰ / ۹۳ از تاریخ ۱ / ۵ / ۹۴  شرکت پیام همشهری در روندی کاملاً قانونی صرفاً روی کاغذ در موسسه همشهری ادغام شده است و براساس قانون تجارت هویت مستقل حقوقی ندارد ولی تاکنون ادغام شرکت پیام همشهری در عمل و به معنای واقعی اجرایی نشده و برخلاف ماهیت مصوبه ابلاغی شورای شهر تهران  همچنان جدای از موسسه همشهری با هیأت مدیره و مدیرعامل جداگانه و به صورت شرکتی مجزا اداره می‌شود و امور مربوط به انعقاد قراردادها، خرید و فروش، پرداخت‌ها اعم از حقوق و مزایای کارکنان و سایر پرداخت‌ها و امورات آن نیز همانند یک شرکت انجام می‌شود و تاکنون هیچ‌گونه ادغام واقعی در حوزه مالی، پرسنلی، بازرگانی و... صورت نگرفته است. بر این اساس لازم است شهردار تهران به این امر توجه و نسبت به آن رسیدگی کند.

وی به موضوع انتصاب مدیرعامل جدید سازمان نیازمندی‌های همشهری نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به توضیحات ارایه شده بنظر می‌رسد این انتصاب نیز جای بررسی دارد.

شورای شهر تهران افشین حبیب زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر