کد خبر: 670935 A

رئیس آموزش و پرورش منطقه شهر تهران:

رئیس آموزش و پرورش منطقه شهر تهران گفت: تربیت کار پیچیده و سختی است و ما به تنهایی از پس آن برنمی‌آییم و نیازمند کمک مسوولان، پلیس، شهرداری، والدین بچه‌ها و دانش آموزان هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ربوشه، رئیس آموزش و پرورش منطقه شهر تهران در آیین بازگشایی مدارس در دبیرستان جوادالائمه طاهر با بیان اینکه تقارن دو رویداد فرهنگی و تربیتی را گرامی می‌داریم، گفت: امروز در ایران اسلامی بزرگترین رویداد فرهنگی و تربیتی را شاهد هستیم. بازگشایی مدارس بزرگترین اتفاق فرهنگی و تربیتی است که در کشور ما شکل می‌گیرد. همچنین امروز با بزرگترین رویداد تربیتی و فرهنگی بشریت یعنی ایام محرم تقارن پیدا کرده است.

وی با اشاره به نقش معلمان در تعلیم و تربیت گفت: معلمان محور تحول و تربیت هستند. ما محتوای کتاب را تغییر داده و در و دیوار مدرسه را تزئین می‌کنیم اما اینها زمانی معنی پیدا می کنند که معلم و مربی در منزل و مدرسه از جایگاه خوبی برخوردار باشد.

رئیس آموزش و پرورش منطقه 7 تهران با بیان اینکه 40 هزار دانش آموز در منطقه 7 تهران تحصیل می‌کنند، گفت: تربیت کار پیچیده و سختی است و ما به تنهایی از پس آن برنمی‌آییم و نیازمند کمک مسوولان، پلیس، شهرداری، والدین بچه‌ها و دانش آموزان هستیم.

ربوشه در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: تلاش می‌کنیم تا در سال تحصیلی جدید رقابت‌ها و مقایسه‌ها را کم کنیم و از امتحان بدون نفع که دو الی سه دهه است آموزش را به انحراف کشانده، بکاهیم، من دعا می‌کنم بچه‌ها در مدرسه تجربه کنند، آزمایش و پژوهش داشته باشند و به جای اینکه مدام به آنها گفته شود سرشان را در کتاب کرده و حفظ کنند آموزش را برای بچه‌ها لذت بخش کنیم تا بچه‌ها و دانش آموزان احساس ارزشمندی و خودمفید بودن داشته باشند.

رئیس آموزش و پرورش منطقه 7 تهران گفت: باید محتوای خوبی برای بچه‌ها آماده کنیم تا دانش آموزان پنجشنبه و جمعه نیز با رغبت به مدرسه بیایند. ما باید در مدارس به دانش آموزان اقتصاد مقاومتی، سود و سرمایه و بحث‌های مالی، صنعت، تجارت و مبانی اقتصاد مقاومتی را بیاموزیم و آنها را با این مفاهیم آشنا کنیم.

رئیس آموزش و پرورش منطقه شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر