کد خبر: 670231 A

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان تاکید کرد: قاضی دوستدار محیط زیست شهرستان زابل دو متخلف شروع به شکار و صید غیرمجاز را محکوم به کاشت ۴۰۰ اصله نهال سازگار با منطقه کرد.

به گزارش ایلنا، وحید پورمردان ضمن اعلام این خبر گفت: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل در حین گشت و کنترل‌های شبانه روزی خود در پناهگاه حیات وحش هامون، با یک دستگاه خودروی سواری مشکوک مواجه شدند که با رویت محیط‌‌‌‌بانان از محل گریختند. پس از تعقیب و گریز خودروی مذکور متوقف و از متخلفان سه قبضه سلاح شکاری و ادوات شکار ضبط شد.  

وی افزود: شکارچیان متخلف قبل از هر گونه اقدام به شکار، بر اساس قوانین جاری محیط زیست دستگیر و جهت پیگیری موضوع تحویل مقام قضایی استان  شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: قاضی دادگاه این دو متخلف را به جرم شروع به شکار جانوران وحشی، نقض مقررات، تمرد نسبت به مأمورین حین انجام وظیفه، حمل و نگهداری سلاح شکاری بدون مجوز مجموعاً به ۵۷ ماه حبس تعزیری و در راستای ارتقاب و اعتلای فرهنگ زیست محیطی، مقابله با شن‌‌‌‌‌‌های روان و کاهش گرد و غبار در روستاهای اطراف تالاب هامون هریک از متهمین را به کاشت دویست اصله نهال در حاشیه پناهگاه حیات وحش هامون تحت نظارت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل محکوم کرد.

سیستان و بلوچستان وحید پورمردان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر