کد خبر: 669794 A

سند همکاری‌های مشترک بین اداره کل سلامت شهرداری تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران امضا شد.

به گزارش ایلنا، زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران درباره این سند همکاری گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌های سلامت در مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح شهر تهران همچنین زیرساخت‌های موجود در شهرداری تهران به منظور بهره‌مندی بهینه و هم‌افزایی در برنامه‌ها، فعالیت و سیاستگذاری در راستای ارتقای سلامت شهروندان سند همکاری مشترک بین اداره کل سلامت شهرداری تهران و معاونت اجتماعی و فرهنگی و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور مدیران سلامت مناطق تحت پوشش و مدیران مراکز سلامت جامعه در محل دانشگاه تهران امضا شد.

وی این توافق را شروع رویدادی جدید در شهر تهران برای استفاده از ظرفیت‌های دوجانبه و جلوگیری از موازی‌‌‌‌کاری دانست و اظهار داشت: ما در شهر تهران مشکل برنامه و منابع نداریم بلکه باید در جهت هم‌افزایی و تعامل بین‌بخشی گام برداریم. 

عبدالرحمن رستمیان معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این نشست تصریح کرد: خانه‌های سلامت که در دل محلات تشکیل شده‌اند بستر مناسبی برای جلب مشارکت مردم به شمار می روند که سازماندهی نیروهای داوطلب و افزایش مشارکت مردمی باعث ارتقای شاخص‌های سلامت خواهد شد.

علیرضا دلاوری معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز دانشگاه و شهرداری را یک نهاد اجتماعی دانست که مسئولیت‌های اجتماعی فراوانی دارند و خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد اگر در مباحث سیاستگذاری، برنامه‌‌‌ریزی و ارائه خدمت هم‌‌‌‌افزایی داشته باشیم، خدمات بهتری به مردم ارائه خواهیم داد.

بر اساس این گزارش، قرار است این سند همکاری با سایر دانشگاه های علوم پزشکی شهر تهران (ایران و شهید بهشتی) نیز در جهت گشودن باب همکاری‌‌‌ها امضا شود.

دانشگاه علوم پزشکی تهران مناطق ۱۰، ۱۱، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۹ و ۲۰ شهر تهران را پوشش می دهد.

دانشگاه علوم پزشکی تهران شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر