کد خبر: 669268 A

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف ۱۲۶ دستگاه کانتینر سوخت قاچاق سازمان یافته به ارزش ۷۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار عزیزاله ملکی اظهارداشت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالای پلیس آگاهی استان هرمزگان از قاچاق سازمان یافته مواد نفتی در سطح کلان مطلع شدند.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، تیم ویژه‌ای متشکل از کارآگاهان مجرب این پلیس با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی و بررسی میدانی، ۵۲ کانتینر که در یکی از اسکله‌های رسمی تحت عنوان محموله منواتیلن گلیکول و سنگ بارگیری شده بود، شناسایی کردند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: پس از فک پلمب و بررسی اسناد، مشخص شد قاچاقچیان با جعل اسناد گمرکی و اظهارات خلاف واقع تحت عنوان محموله سنگ و منواتیلن گلیکول اقدام به صادرات مواد نفتی کرده اند که پس از هماهنگی قضائی، صاحب کالا دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان ادامه داد: در ادامه تحقیقات از سوی کارآگاهان مشخص شد تعداد ۷۴ کانتینر دیگر به همین شیوه و شگرد در ابتدای سال جاری به خارج از کشور قاچاق شده است.

وی گفت: در این عملیات، در مجموع از این باند ۱۲۶ کانتینر مواد نفتی قاچاق کشف شد که ارزش محموله مکشوفه از سوی کارشناسان ۷۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

سردار ملکی گفت: در این عملیات، ۵ نفر از اعضای این باند دستگیر و تلاش برای دستگیری دیگر اعضای این باند از سوی پلیس ادامه دارد.

پلیس آگاهی فرمانده انتظامی استان قاچاق هرمزگان سردار ملکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر