کد خبر: 669041 A

در شورای شهر بررسی شد؛

احمد مسجدجامعی با انتقاد از این تبصره که برخی خودروها باید دارای پرستار یا تغذیه ویژه باشند، گفت: اینکه میان دانش آموزان مدارس مختلف تفاوت وجود داشته و ماشین ویژه برای آنها بیاید که دارای پرستار یا تغذیه باشد، درست نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان هشتاد و ششمین جلسه شورای شهر لایحه تعیین نرخ کرایه و بهای خدمات سرویس مدارس شهر تهران در سال تحصیلی 97 -98 بررسی شد.

در ابتدا کلیات این لایحه به تصویب رسیده و قرار شد جزئیات آن به همراه پیشنهادات اعضای شورا در جلسه بعد بررسی شود. با این حال بررسی این لایحه حاشیه‌هایی را به همراه داشت. برای مثال قنادان (رئیس سازمان تاکسیرانی) تبصره‌ای را در این لایحه تشریح کرد که براساس آن می‌توانستند به بچه‌ها در طول راه تغذیه داده و خدمات ویژه‌ای ارائه دهند. این تبصره با حاشیه‌هایی همراه بود به طوری که محسن هاشمی (رئیس شورای شهر) در پاسخ به سوال اعضای شورا که این خدمات باید به صورت شفاف تشریح شوند، گفت: در حال حاضر هیات‌ها هم جایی تحت عنوان VIP دارند! شاید هم منظورشان از خدمات ویژه آن است که دو نفر به سرویس اضافه شده و برای بچه‌ها شعر بخوانند.

همچنین هاشمی در واکنش به بحث وجود مراقب اجباری در سرویس مدارس گفت: زمانی که من بچه بودم هیچکس مراقب من نبود!

در ادامه جلسه ناهید خداکرمی (رئیس کمیته سلامت) پیشنهاد داد که در مقاطع دبستان رانندگان مدارس پسرانه و دخترانه همه زن باشند چراکه ممکن است رانندگان مرد برای کودکان مشکل ایجاد کرده و کودکان دبستانی در صورت سوءاستفاده اصولا ساکت هستند.

قناد نیز با بیان اینکه امسال بیش از چهار هزار زن به عنوان راننده سرویس مدارس مجوز گرفته‌اند، این موضوع را غیرممکن دانست و گفت: به اندازه کافی راننده زن وجود ندارد.

صدراعظم نوری نیز بار دیگر روی دقیق بودن مفاهیم تاکید کرده و گفت: مدارس تحت عناوین مختلف از مردم پول دریافت می‌کنند به همین دلیل باید مفاهیم کاملا دقیق باشد.

حبیب‌زاده نیز در رابطه با استقرار مراقب در داخل ون‌ها و مینی‌بوس‌ها به عنوان سرویس مدارس گفت: از زمان اجباری شدن این مساله؛ تعداد ون و مینی‌بوس‌ها کاهش یافته است چراکه مراقب هزینه را بالا برده و به صرفه نیست. در نتیجه پیمانکاران تلاش می‌کنند بیشتر از خودروی شخصی استفاده کنند.

احمد مسجدجامعی با انتقاد از این تبصره که برخی خودروها باید دارای پرستار یا تغذیه ویژه باشند، گفت: اینکه میان دانش آموزان مدارس مختلف تفاوت وجود داشته و ماشین ویژه برای آنها بیاید که دارای پرستار یا تغذیه باشد، درست نیست.

ادامه این موضوع به علت افزایش پیشنهادها بررسی جزئیات این لایحه به جلسه بعدی موکول شد.

شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر