کد خبر: 668761 A

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از اجرای برنامه‌های متنوع به مناسبت ایام محرم و صفر، آغاز هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش ایلنا، محسن محمدیان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و نام شهدای جنگ هشت ساله گفت: نمایشگاه دستاوردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان «راه بی‌‌‌‌‌نهایت» با همکاری سازمان حفظ و نشر ارزش‌‌‌‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران و مشارکت شهرداری منطقه شش در ایوان انتظار ایستگاه میدان ولی عصر (عج) برگزار می‌‌‌شود.

وی هدف از اجرای این برنامه را ترویج فرهنگ و ارزش‌‌‌‌های دفاع مقدس برشمرد و اظهار داشت: در این نمایشگاه که از  شنبه ۳۱ شهریور تا ۵ مهر ماه۹۷ برگزار خواهد شد، دستاوردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در غرفه‌‌‌‌های متنوعی مانند کتاب، عکس، آثار حجمی و نمایش آخرین دستاوردهای ارتش در زمینه دفاعی و همچنین اجرای برنامه روایت‌‌‌‌گری از ایثار و جانفشانی‌‌‌های ارتش به نمایش گذاشته می‌شود.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه افزود: این نمایشگاه از ساعت ۹ تا ۱۷ میزبان مسافران ایستگاه متروی میدان ولی عصر (عج) در ایوان انتظار است.

محمدیان از برگزاری نمایشگاه آثار هنری جانبازان اعصاب روان آسایشگاه ثارالله با عنوان «رنگ درنگ» به مناسبت هفته دفاع مقدس در ایوان انتظار خبر داد و تصریح کرد: آثار هنری جانبازان اعصاب و روان بیمارستان نیایش تهران به صورت نمایشگاه در ایوان انتظار واقع در ایستگاه متروی میدان ولیعصر (عج) در معرض تماشای مسافران قرار می‌‌گیرد.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را آشنایی مسافران شهر زیرزمینی با توانمندی جانبازان دانست و خاطرنشان کرد: گذرگاه‌های فرهنگی مترو به‌‌‌‌ویژه ایوان انتظار محل مناسبی برای نمایش و عرضه توانمندی این عزیزان است. به همین منظور بخشی از آثار هنری جانبازان مانند تابلوی نقاشی، کاشی‌کاری، معرق، سازه‌‌‌‌های چوبی، وسایل تزیینی و محصولات چرم در معرض نگاه مسافران مترو قرار می گیرد.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: به مناسبت آغاز ماه محرم کارکنان شرکت بهره‌‌‌برداری متروی تهران و حومه روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه با حرکت هیات عزاداری با  نوای «لبیک یا حسین» از ایستگاه امام خمینی (ره) به سمت امام‌‌‌زاده روح‌الله حرکت کردند. این برنامه فرهنگی و مذهبی به سبک مراسم سنتی چهار پایه خوانی در تهران قدیم برگزار شد.

محمدیان از برگزاری نمایشگاه «مرثیه آفتاب» ویژه ماه محرم و صفر با موضوعات‌ تاسوعا، عاشورا و شهادت ۷۲ تن از یاران با وفای امام حسین (ع) خبر داد و ابراز داشت: این مراسم در ایستگاه تجریش، مصلی امام خمینی (ره)، میدان ولیعصر (عج) و توحید از یکشنبه ۱۸ شهریور ماه آغاز و تا شنبه ۱۹ آبان ماه ۹۷ ادامه دارد.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را آشنایی نسل جوان با وقایع و عبرت‌های عاشورا، الگوپذیری از یاران با وفای امام حسین (ع) و ترویج فرهنگ مقاومت و شهادت‌، ایثار و غیرت بیان کرد.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه ضمن تبریک فرارسیدن ماه مهر و آغاز سال تحصیلی بیان کرد: همزمان با بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی، برنامه‌‌‌‌‌های ویژه‌‌‌‌‌ای برای استقبال از دانش‌‌‌‌آموزان و دانشجویان عزیز در متروی تهران اجرا می‌‌شود.

محمدیان با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌‌‌‌های فرهنگی متروی تهران به مناسب بازگشایی مدارس، حضور کارشناسان فرهنگی با حمایل مشخص در ایستگاه‌‌‌‌های منتخب مترو است، یادآور شد: این طرح با هدف آموزش شهروندی و نحوه استفاده صحیح دانش‌‌‌آموزان و مسیریابی در مترو در هفته اول بازگشایی مدارس اجرا می‌‌‌شود.

وی اضافه کرد: آموزش شهروندی از ارکان اساسی زندگی اجتماعی عصر حاضر است و با توجه به حجم بالای تردد دانشجویان و دانش‌‌‌‌آموزان در سطح شهر، لزوم معرفی و ترویج فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی به خصوص مترو به عنوان وسیله‌‌‌‌ای پاک و ارزان در قالب آموزش‌‌های شهروندی امری اجتناب‌‌ناپذیر است.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه همزمان با فرارسیدن ماه مهر نسبت به فضاسازی محیطی با استفاده از طرح‌‌‌ها و مضامین مرتبط با حال و هوای سال تحصیلی جدید اقدام شده است، عنوان کرد: نمایشگاه عکس «مهر مدرسه» با موضوع بازگشایی مدارس از سه‌‌‌‌‌شنبه ۲۷ شهریور ماه ۹۷ در ایستگاه‌‌های منتخب برپا می‌‌شود. همچنین در نمایشگرهای ایستگاه‌ها با پخش کلیپ با عنوان «بوی ماه مهر» و نصب بنر خیرمقدم و خوش‌‌‌آمدگویی به اساتید و دانشجویان در ایستگاه‌‌‌‌های منتهی به دانشگاه‌ها و مراکز عالی به استقبال از مهر می ‌‌رویم.

محمدیان از انتشار عکس‌‌‌‌هایی با عنوان «من و کتاب» خبر داد و گفت: این تصاویر از مسافران و پرسنل ایستگاه‌‌‌های مترو در حال مطالعه است که با هدف جریان‌‌‌سازی فرهنگی جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی در شبکه‌‌‌‌های پیام‌‌رسان داخلی منتشر می‌‌شود.

مترو تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر