کد خبر: 667954 A

وزیر علوم در جمع دبیران هیات‌های جذب استانی:

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حفظ بی‌طرفی و عدم جانبداری را که هم اکنون اعضای هیات‌های اجرایی جذب در بررسی پرونده‌های جذب اعضای هیات علمی مدنظر دارند، یک ضرورت مهم توصیف کرد.

 

به گزارش ایلنا، منصور غلامی امروز در نشست دبیران هیات‌های جذب استانی که در دانشگاه علم و فرهنگ جهاد دانشگاهی در حال برگزاری است، گفت: اعضای هیات های اجرایی جذب اعضای هیات علمی باید رویه کنونی را در رعایت قانون و اخلاق در بررسی پرونده‌ها ادامه دهند زیرا در جایگاه مهمی هستند و تصمیم آنان آثار اجتماعی و فردی بلند مدتی را در پی دارد. 

وی ضمن قدردانی از دقت اعضای هیات‌های اجرایی جذب در بررسی پرونده‌های متقاضیان جذب اعضای هیات علمی اظهار داشت: نزدیک به ۹۹ درصد پرونده‌های جذب ارسالی از طرف دانشگاه‌ها در مرکز جذب وزارت علوم تایید می‌شوند و کمتر از یک درصد پرونده‌ها به علت نقص مدارک یا ایرادات شکلی نیاز به بررسی مجدد پیدا می‌کنند.

وزیر علوم ادامه داد: بررسی صلاحیت‌های تخصصی توسط اعضای هیات علمی گروه‌های آموزشی دانشگاه‌ها یا متخصصان رشته‌ها صورت می‌گیرد و به ندرت در این زمینه شاهد اعتراض از سوی متقاضیان جذب هستیم ولی به علت زمان‌بر بودن بررسی صلاحیت‌های عمومی داوطلبان خواهان تسریع فرآیند جذب در این مرحله هستند.

غلامی افزود: کمتر کسی در آموزش عالی به اصل وجود مرحله بررسی صلاحیت عمومی تردید می‌کند برای اینکه در همه دنیا صلاحیت‌های عمومی اساتید را برای ورود به دانشگاه به شکل اعلام شده یا غیر اعلامی مورد بررسی قرار می‌‌دهند.

وی با اشاره به اینکه میانگین زمان بررسی پرونده‌های جذب اعضای هیات علمی در مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم ۴۵ تا ۶۰ روز است، به دبیران هیات‌های اجرایی جذب توصیه کرد ضمن حفظ دقت و حساسیت در بررسی پروندها، فرآیند ارسال پرونده‌ها به وزارت علوم را بیش از وضع موجود تسریع ببخشند.

منصور غلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر