کد خبر: 666345 A

اعضای شورای شهر تهران در نامه‌ای به رئیس جمهور به روحانی اعتراض کردند که چرا اکثریت ثبت سفارش 19 هزار دستگاه اتوبوس مربوط به اتوبوس‌های بین شهری است نه کلانشهرها؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، اعضای شورای شهر تهران باتوجه به فرارسیدن مهرماه و آلودگی هوا و بازگشایی مدارس طی نامه‌ای به رئیس جمهور ثبت سفارش اتوبوس‌های بین‌جاده‌ای اعتراض کردند.

در این نامه به دستورالعمل‌های نوسازی ناوگان شهری اشاره شده و از دولت درخواست شده تا نسبت به شرایط ثبت سفارش و اعتبارات ارضی برای نوسازی پنج هزار دستگاه اتوبوس شهرداری تهران اقدام کنند.

در این نامه اعضای شورای شهر به روحانی اعتراض کردند که چرا اکثریت ثبت سفارش ۱۹ هزار دستگاه اتوبوس مربوط به اتوبوس‌های بین شهری است نه کلانشهرها؟

متن این نامه که توسط سید آرش حسینی میلانی، رییس کمیته محیط زیست تهیه و قرائت شد و به امضای ۲۰ عضو شورای شهر تهران رسیده، به شرح زیر است: 

جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام، همانطور که استحضار دارید برنامه نوسازی ناوگان فرسوده سنگین، نقش راهبردی بر کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها دارد. بنا بر مصوبه شورای اقتصاد به شماره ۱۳۸۸۴۵۰ مورخ ۲۰/۳/۱۳۹۷ مقرر شده است منابع حاصل از صرفه‌جویی سوخت برای نوسازی ناوگان فرسوده اتوبوس به تعداد ۱۹ هزار دستگاه و پس از تایید شهرداری‌های ذیربط پرداخت شود. ضمن سپاس از تاکیدات جنابعالی بر اهمیت جایگزینی اتوبوس‌های فرسوده، متاسفانه براساس آخرین اطلاعات دریافتی، عمده سفارشات صورت گرفته مربوط به ناوگان حمل و نقل جاده‌ای است و بیم آن می‌رود که با توجه به محدودیت‌های ارزی پیش‌رو، خرید اتوبوس برای کلانشهرها دچار تاخیر جدی شود. نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر تهران، با توجه به نیاز مبرم شهر تهران به جایگزینی ۵۰۰۰ هزار دستگاه اتوبوس فرسوده در سال جاری، اختصاص منابع ارزی لازم برای نوسازی ناوگان اتوبوس شهری را خواستاریم.

شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر