کد خبر: 666109 A

مدارس با اجرای سند مخاطرات شناسنامه ایمنی دریافت می‌کنند;

سند مخاطرات غیر سازه‌ای 1350 مدرسه در سطح شهر تهران در اجرای طرح مدرسه آماده شامل توصیه‌های ایمنی جهت کاهش مخاطرات به منظور عملیاتی شدن و اجرای آن در مدارس به شهرداران مناطق و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا، احمد صادقی (رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران) درباره اجرای این طرح گفت: طرح مدرسه آماده با هدف افزایش آمادگی و ایمنی مدارس شهر تهران در مواجهه با حوادث اجرا می‌شود که طی آن تاکنون مخاطرات غیرسازه‌ای 1350 مدرسه ارزیابی و برنامه کاهش آن ارائه شده است.

وی افزود: سند مخاطرات مدارس با همکاری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، در قالب چک لیست ایمنی و بر اساس بازدیدهای میدانی از بخش‌های مختلف مدارس تهیه شده است.

صادقی ضمن تشریح بخش‌های مختلف این طرح گفت: اطلاعات جمع آوری شده در سامانه  "مدرسه آماده" وارد شده و براساس امتیاز بدست آمده، هر یک از مدارس در یکی از سه سطح قرمز (دارای خطرپذیری بالا)، زرد (خطرپذیری متوسط) و سبز (خطرپذیری پایین) قرار گرفته‌اند. همچنین طرح کاهش مخاطرات هر مدرسه در سه بازه زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدوین و به مدارس ارائه می‌شود تا از طریق راهکارها و توصیه‌های این برنامه، مسئولان مدارس، بتوانند نسبت به کاهش خطرپذیری مدارس اقدام و شناسنامه ایمنی دریافت نمایند.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: این طرح از ابتدای سال 94 تا پایان مرداد 97 در 1350 مدرسه اجرا شده است که تا پایان سال بررسی شرابط تمامی مدارس به اتمام می‌رسد.

وی گفت: بر اساس نتایج به دست آمده از مدرسه‌های  شهر تهران که مورد ارزیابی مخاطرات غیر سازه‌ای قرار گرفته است. ١٩ درصد مدارس در وضعیت سبز، ٥٧درصد در وضعیت زرد و ٢٤درصد در وضعیت قرمز قرار می‌گیرند.

صادقی در ادامه افزود: بر اساس بررسی‌ها و ارزیابی‌های به عمل آمده بسیاری از مخاطرات شناسایی شده در مدارس با پیگیری و نظارت‌های مستمر و اختصاص بودجه نه چندان قابل توجه رفع و برطرف می‌شود و به ارتقای ایمنی مدارس کمک خواهد کرد که این امر با اقدامات اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و حمایت  خیرین قابل انجام است.

آموزش و پرورش شهر تهران مدرسه مدارس مخاطرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر