کد خبر: 665917 A

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش گفت: آیین‌نامه مربوط به مهدکودک‌ها در دولت در حال بررسی و تصویب است.

مجید طهرانیان (مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به آخرین آمار مراکز پیش دبستانی که مجوز آموزش و پرورش را دریافت کرده‌اند، گفت: حدود ٧٠٠٠ متقاضی دریافت مجوز پیش دبستان در سامانه ثبت نام کرده‌اند و تمام پیش دبستانی‌هایی که کد از سامانه دریافت کردند، مجاز به فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه براساس قانون مجلس شورای اسلامی تنها مرجع صدور مجوز برای پیش دبستان وزارت آموزش وپرورش است، گفت: بر اساس رای شورای سیاستگذاری مدارس و مراکز غیردولتی تمام پیش‌دبستانی‌ها که از سایر دستگاه‌ها مجوز گرفته‌اند، می‌بایست مشخصات خود را وارد سامانه mosharekatha .ir کرده و کد رهگیری دریافت کنند. کد رهگیری به منزله دریافت مجوز موقت است و این دسته از موسسان ۶ ماه فرصت تطبیق و دریافت پروانه از آموزش وپرورش را دارند.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش با اشاره به شهریه پیش دبستانی‎ها گفت: امسال شهریه پیش دبستانی‌های دریافت‌کننده مجوز از سایر دستگاه‌ها براساس همان شهریه دستگاه مذکور بوده و در سال آینده براساس الگوی شهریه وزارت آموزش و پرورش خواهد بود.

طهرانیان در پایان با اشاره به آیین‌نامه‌ای که قرار بود پیش‌‌تر برای مهدکودک‌ها تصویب شود، گفت: آیین‌نامه مربوط به مهد کودک‌ها در حال حاضر در دولت در حال بررسی و تصویب است.

گفتگو با ایلنا مجید طهرانیان مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر