کد خبر: 665631 A

با حضور ۱۵۰ شرکت داخلی و خارجی؛

نمایشگاه بین‌المللی مادر، نوزاد و کودک با حضور ۱۵۰ شرکت داخلی و خارجی آغاز به کار کرد

به گزارش خبرنگار ایلنا، نهمین نمایشگاه بین‌المللی مادر، نوزاد و کودک با حضور معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده و معاون رئیس سازمان بهزیستی در نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز شد.

معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در حاشیه این نمایشگاه گفت: توجه به استانداردسازی و سیاستگذاری کلان در محصولات، کالا و خدمات دوستدار خانواده و کودک را دنبال می‌کنیم.

وی تاکید کرد که اگرچه برخی از تولیدکنندگان در شرایط جدید با مشکلاتی در زمینه تهیه مواد اولیه مواجه شدند و نیاز به توجه ویژه دولت دارند اما بسیار شرایط امیدوارکننده است.

معاون رئیس‌جمهور در رابطه با برخی کمبودهای موجود در زمینه پوشاک نوزادان گفت: به طور حتم وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه اقدام خواهد کرد.

فرید،‌ معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور نیز در حاشیه این نمایشگاه اظهار داشت: مردم باید بدانند کودک‌‌آزاری جرم عمومی است و نیازی به شاکی خصوصی ندارد، هر کسی که نسبت به این اتفاق و موضوع آگاهی پیدا کرد باید به مراجع ذی صلاح خبر دهد.

این نمایشگاه با حضور ۱۵۰ شرکت داخلی و خارجی آغاز به کار کرده است. در این نمایشگاه گروه‌های مردم نهاد، سازمان‌های غیردولتی حامی مادر و کودک، مهدکودک‌ها و مراکز آموزشی مربوط به کودکان، شرکت‌های خدماتی مربوط به نگهداری و پرستاری از کودک و نوزاد و نشریات، کتاب‌ها و تمام خدمات اطلاعاتی مادران و کودکان حضور دارند.

هدف از برگزاری نمایشگاه اطلاع‌رسانی و معرفی آخرین دستاوردها و تکنولوژی ها در زمینه‌های رشد و نگهداری کودک، ایمنی، هوش و استعداد، آموزش و سرگرمی‌های فکری، پوشاک کودک و مادر، روانشناسی کودک و مادر، مراکز خدمات درمانی و همچنین حمایت از کالای ایرانی و مرتبط با نمایشگاه و سایر صنایع و خدمات مرتبط با موضوع مادر و کودک، حمایت از صادرات محصولات ایرانی و توسعه و افزایش صادرات غیر نفتی است.­

فضایی به‌عنوان شهر بازی نیز در این نمایشگاه بین برای استفاده کودکان بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است. همچین تست بینایی‌سنجی، غربال گری اوتیسم و مشاوره و روان‌شناسی کودکان و خانواده از دیگر فعالیت‌های جانبی در این نمایشگاه است.

برپایی غرفه‌های ویژه برای معاینه رایگان کودکان و نوزادان، معاینه جسمی، بینایی‌سنجی و چشم پزشکی، تست هوش و دیگر مسائل مربوط به سلامتی کودکان و نوزادان از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه است.

توجه ویژه به مسائل مختلف رفاهی، درمانی و بهداشتی مادران، نوزادان و کودکان، رقابت بین تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان کالاها و خدمات در این حوزه، بازاریابی و بازارسازی، توجه به تولیدات داخلی و تبادل تجربیات بین تولیدکنندگان و عرضه کنندگان خدمات داخلی و خارجی این حوزه، از جمله مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

این نمایشگاه از 15 شهریور تا­ 18 شهریور­ به مدت چهار روز ­در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران دایر است.

نمایشگاه بین‌المللی مادر، نوزاد و کودک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر