کد خبر: 665546 A

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش:

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از اجرای سند جامع توسعه و تامین فرهنگ نماز در مراکز آموزش و پرورش خبر داد.

به‌ گزارش ایلنا، محمدرضا مسیب‌زاده در آیین تجلیل از دانش‌آموزان برگزیده استانی مسابقات قرآن، عترت و نماز، گفت: قریب به ۵۰ فعالیت‌مختلف در حوزه قرآن، عترت و نماز در وزارت آموزش و پرورش برنامه‌ریزی، پیش‌بینی و اجرا می‌شود که مسابقات قرآنی، اردوهای قرآنی، طرح‌های مختلف الگوی تلاوت، طرح‌های گفت و گو قرآنی، بحث مجامع، پاسخ‌گویی به شبهات و سوالات دانش‌آموزان از جمله این فعالیت‌ها است.

مسیب‌زاده گفت: طی سه سال گذشته ۱۱ عنوان کتاب همراه با ترجمه و همچنین بخشی با عنوان ایستگاه اندیشه به منظور حفظ موضوعی قرآن تهیه شد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش افزود: طرح امام‌شناسی و برش‌هایی از مقاطع زندگی ائمه اطهار متناسب با سنین دانش آموزان به عنوان بهترین الگو، در حوزه عترت انتخاب شده و در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته و در هر استان دبیرخانه‌ای به منظور انتخاب و معرفی یک امام برای استان مربوطه و آشنایی دانش‌اموزان با سیره ائمه در نظر گرفته شده است.

او از اجرایی شدن سند جامع توسعه و تامین فرهنگ نماز در مراکز آموزش و پرورش خبر و ادامه داد: نخستین گام در این حوزه، راه‌اندازی طرح مبین(مدیریت برنامه یاوران نماز) با آموزش عملی مدیران مدارس به منظور برپایی نماز جماعت و انس با قرآن در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ۷۵۰ مرکز دارالقران به عنوان جایگاهی برای آموزش تخصصی قران علاوه بر کتب و آموز‌های درسی در حال فعالیت هستند.

مسیب‌زاده گفت: فعالیت‌های فراگیر تنها مختص به حافظان و دانش‌موزان قرآنی نبوده بلکه اکنون این فعالیت‌ها برای ۱۳.۵ میلیون دانش‌آموز در کشور انجام می‌شود اما لازم است که فعالیت‌های فراگیر اثربخش و تاثیرگزار باشد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش افزود: تنها مسابقات قرآنی در وازرت مدنظر نیست، مسابقات قرآنی هدف نیست و تنها یکی از فعالیت‌های این وزارتخانه است و مسابقات به عنوان یک ابزار سعی بر شناسایی و ارتقا سطح علمی دانش‌آموزان دارد.

آموزش و پرورش دانش آموزان قرآن وزارت آموزش و پرورش نماز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر