کد خبر: 663918 A

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ:

دومین نشست مشترک معاونت حمل‌و نقل و ترافیک شهرداری تهران و فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ با محوریت اجرای فاز دوم طرح کاهش برگزار شد.

به گزارش ایلنا، بر اساس این طرح، تردد همه خودروهای فاقد معاینه فنی در سطح شهر تهران از اول آبان‌ماه ممنوع است و توسط دوربین‌ها به صورت شبانه‌روزی کنترل می‌شود.

این نشست با حضور محسن پورسیدآقایی، سردار حسین رحیمی، سردار محمدرضا مهماندار و مدیران و کارشناسان معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک و پلیس راهور تهران بزرگ برگزار شد.

در ابتدای نشست، معاون شهردار تهران با این بیان که نشست مشترک پیشین آثار خوب و بازتاب بیرونی مثبتی داشته است، گفت: امیدواریم در نشست امروز و نشست‌های بعدی نیز با همکاری و همراهی یکدیگر، مشکلات حوزه حمل‌ و نقل و ترافیک را در تهران رفع و خدمات شایسته‌ای به شهروندان ارائه کنیم.

سردار حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ نیز با بیان اینکه تهران، ابرشهری است که موضوعات مختلفی به‌عنوان چالش و معضل دارد، اظهار داشت: ترافیک جزو بزرگ‌ترین مشکلات تهران است و ما با تمام وجود آماده همکاری با معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری هستیم تا اقدامات خوبی در این حوزه انجام دهیم.

وی خطاب به پلیس راهور تصریح کرد: ما باید تمام انرژی خود را در کف خیابان به کار بگیریم تا آلودگی هوا و ترافیک را کاهش دهیم.

در ادامه این نشست، سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ توضیحاتی درباره اجرای مصوبات پیشین ارائه داد و با اشاره به ساماندهی دست‌فروشان و وانت‌بارها در خیابان شهرزاد خاطرنشان کرد: طرح ساماندهی وانت‌بارهای خیابان‌های ۱۷ شهریور و شوش را نیز در دست اجرا داریم.

در این نشست، گزارشی از پیگیری و اجرای مصوبات پیشین ارائه شد و سپس در مورد موضوعاتی که در نخستین نشست مطرح نشده بود، بحث و بررسی صورت گرفت و مصوبات جدید در ۱۱ بند به امضای طرفین رسید.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک با اشاره به اجرای فاز دوم طرح کاهش از اول آبان‌ماه سال جاری ابراز داشت: دوربین‌های این شرکت برای کنترل معاینه فنی خودروها در مبادی ورودی و خروجی و معابر شهر تهران نصب شده و آماده اجرای این طرح هستیم.

همچنین پلیس راهور اعلام کرد زیرساخت‌های فنی برای اعمال جریمه‌ی همه خودروهای فاقد معاینه فنی که در سطح شهر تهران تردد می‌کنند، فراهم است.

مقرر شد همایشی با حضور معاونین ترافیک مناطق و مدیران اجرایی حوزه حمل‌ونقل و روسای پلیس راهور مناطق و سرکلانتران پلیس راهور و معاونین اجرایی راهور تهران بزرگ برگزار شود و در جهت هماهنگی بیشتر پیش از شروع به کار مدارس اقدام شود.

هم‌چنین مقرر شد در معابر منتهی به پایانه‌های غرب و جنوب و شرق، محل‌های خاصی را برای پیاده کردن مسافر و بارگیری توسط مسافربرها و وانت‌بارها، ایجاد شود و پلیس نظارت کامل بر انضباط محل‌های مذکور داشته باشد. اگرچه با حضور پلیس راهور و اعمال قانون، وضعیت بهتر شده ولی مقرر شد جلسه‌ای توسط سردار مهماندار، مدیرعامل تاکسیرانی و مدیرکل حمل‌ونقل عمومی و امور مناطق و چند نفر از مدیران ناجا برگزار و برنامه‌ریزی لازم برای برخورد با مسافربرهای غیرمجاز به‌طور دائم اقدام شود.

ضرورت برخورد جدی با رانندگان متخلفِ پرخطر که دارای تخلفات متعدد هستند، ازجمله مصوبات این نشست بود و مقرر شد نسبت به اعزام خودروی مربوطه به پارکینگ و توقف چند ماهه مطابق قانون اقدام شود

معاون شهردار تهران فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ نشست مشترک معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران و فرماندهی نیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر