کد خبر: 663400 A

رئیس دانشگاه بوعلی سینا مطرح کرد:

رئیس دانشگاه بوعلی سینای همدان در اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی دراین دانشگاه با تاکید بر تقویت ارتباط دانشگاه و جامعه و برداشته شدن حصارهای بین این دو حوزه، گفت: اشتغال و کارآفرینی دانش آموختگان در گرو برداشته شدن حصارهای بین جامعه و دانشگاه است.

به گزارش ایلنا، محمدی فر با بیان اینکه پردیس‌های دانشگاهی در کشور فاصله‌های بسیاری با جامعه شهری و مردم دارد که این فاصله‌ها باید از بین برود، اظهار داشت: رشد شتابان آموزش عالی در سال‌های اخیر و ناهمگونی اشتغال و نیاز بازار با تخصص‌های دانش آموختگان از آسیب‌های به وجود آمده است.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا گفت: در صورت حذف دیوارهای بین دانشگاه و جامعه، دانشجویان و جامعه دانشگاهی احساس مفید بودن می‌کنند.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید گام‌هایی برای تحقق این مهم برداشته شده است، گفت: اتاق‌های فکر و شبکه ملی دانشگاه‌ها در دولت تدبیر و امید تشکیل شده و نتایج خوبی با دنبال داشته است.

پنجاه و یکمین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های سراسر کشور با محوریت مهارت افزایی و ارتقای توان اشتغال پذیری دانشجویان کارشناسی به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه بوعلی سینای همدان در حال برگزاری است.

اشتغال تحصیلات تکمیلی جامعه رئیس دانشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر