کد خبر: 663283 A

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با تاکید بر نقش موثر آموزش های تخصصی و مهارتی در مدیریت هوشمندانه ماموریت‌های اجرایی گفت: افسران و درجه داران این یگان برای حفظ آمادگی و انجام عملیات ها، آموزش‌های تخصصی و پیشرفته‌ای دیده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسن کریمی در جمع فرماندهان و کارکنان یگان ویژه استان خوزستان، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران به دلیل ماهیت ضداستکباری خود، منافع قدرت های جهانی طاغوتی و استبدادی را با خطر مواجه کرده و استکبار و صاحبان قدرت برای حفظ و کسب منافعِ خود، از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران به دنبال توطئه چینی علیه کشورمان هستند و این تهدیدات همچنان در شکل ها و شیوه هایی مختلف، از نوع سخت، نیمه سخت و نرم  ادامه دارد.

وی افزود: از جمله تهدیدات دشمنان انقلاب اسلامی، ایجاد "بحران های ساختگی" است که در طی سال های گذشته با نمونه های آن در برخی از شهرهای بزرگ مواجه شدیم، دشمنان به دنبال این هستند با اتکا به این حربه، نا امیدی به کشور و جامعه تزریق کنند.

فرمانده یگان های ویژه ناجا ادامه داد: راهبرد اصلی و اساسی یگان ویژه در مواجهه با تهدیدات؛ ارتقاء سطح آمادگی عملیاتی، بازدارندگی و اقدامات هوشمندانه توام با رویکرد اجتماعی است.

سردار کرمی تصریح کرد: رویکرد اجتماعی و جامعه محوری، در کسب سرمایه های اجتماعی پلیس یعنی " اعتماد عمومی "  نقش بسزایی دارد.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: قویترین واحد نظامی، آن واحدی است که بتواند با رویکرد اجتماعی و انجام عملیات روانی در مأموریت ها، اقدام کند و حوادث را بدون تلفات، هزینه و کمترین آسیب‌ها با موفقیت مهار و کنترل نماید.

وی اضافه کرد: دشمن از هر حربه ای برای شکست اراده مردم و نظام استفاده کرد، آخرین توطئه و حربه دشمن استفاده از اعتراضات مردمی بود تا بتواند این نارضایتی ها را به ناآرامی و اغتشاش بکشاند و در ادامه بتواند به زعم خود نظام مقتدر ما را به زانو درآورد ولی مردم ما همواره در "دشمن شناسی" هوشیارانه عمل کرده و توطئه استکبار و ایادی  را با شکست مواجه کردند.

فرمانده یگان های ویژه ناجا در ادامه سخنان خود به اهمیت آموزش اشاره و عنوان کرد: آموزش و استمرار آن، حرف اول را در تقویت یگان های نظامی و انتظامی می زند و افسران و درجه داران یگان ویژه نیز باید به دانش و مهارت های علمی و عملی مجهز باشند. استمرار در آموزش و بهره مندی از تجهیزات نوین، ارتقاء روحیه معنوی، اعتقادی و فراگیری آموزش های نوین، متناسب با تهدیدات و گسترش جامعه محوری، راهبرد هایی است که این یگان در نظر گرفته است.

سردار کرمی در پایان گفت: افسران و درجه داران یگان ویژه برای حفظ آمادگی در اجرای ماموریت و عملیات های متنوع، آموزش های تخصصی و پیشرفته ای دیده اند و بحمدلله تاکنون این یگان توانسته در کنترل اغتشاشات و مبارزه با تحرکات ضد امنیتی به بهترین نحو ممکن با حداکثر آمادگی و حداقل هزینه،صحنه را هوشمندانه کنترل و مدیریت کند و از تمامی آزمون ها و میدان های سخت عملیاتی سربلند خارج شود.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر