کد خبر: 662437 A

رییس سازمان حج و زیارت گفت: تا پایان روز سه‌شنبه نزدیک به ۴ هزار نفر از حجاج ایرانی وارد کشورمان شده‌اند و این روند در طی روز‌های آتی ادامه دارد.

به گزارش ایلنا، حمید محمدی امروز مصادف با هفدهم ذی‌الحجه درباره آخرین وضعیت اعزام حجاج مدینه بعد به مدینه منوره و بازگشت حجاج به کشورمان اظهار کرد: پرواز‌های بازگشت به ایران از روز شانزدهم ذی‌الحجه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: تا پایان روز گذشته نزدیک به ۴ هزار نفر از حجاج ایرانی وارد کشورمان شده‌اند و این روند در طی روز‌های آتی ادامه دارد.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اعزام زایران مدینه بعد به مدینه نیز با جدیت ادامه دارد، تصریح کرد: خروج از مکه به سمت مدینه از دو روز قبل شروع شده است و تا پایان روز گذشته نیز ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از حجاج کشورمان وارد شهر مدینه شده‌اند.

به گفته محمدی، خروجی زایران از مکه به مدینه و همچنین به ایران ادامه دارد و روزانه میانگین بین ۳ تا ۴ هزار نفر از جمعیت مکه کاسته می‌شود که این برنامه در روز‌های آتی با سرعت و تعداد بیشتری ادامه می‌یابد و رفته‌رفته از جمعیت حجاج ما در شهر مکه مکرمه کاسته خواهد شد.

وی تاکید کرد: امیدواریم که حجاج عزیز ما ایام باقیمانده را به سلامت طی کرده و به کشورمان بازگردند.

امسال بیش از ۸۶ هزار نفر از زایران کشورمان در حج تمتع ۹۷ حضور یافتند؛ نخستین گروه حجاج کشورمان روز ۲۷ تیرماه وارد سرزمین وحی شدند و آخرین گروه حجاج نیز ۲۴ شهریور به میهن باز می‌گردند.

ایران حج تمتع سلامت حجاج اعزام حجاج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر