کد خبر: 661975 A

رئیس نهضت سواد آموزی:

رئیس نهضت سواد آموزی گفت: 87 درصد جمعیت تحت پوشش ما را زنان و دختران تشکیل می‌دهند که 45 درصد آنها از روستاییان هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری علی باقرزاده؛ رییس نهضت سواد آموزی آموزش و پرورش ظهر امروز در نمایشگاه دستاوردهای وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

علی باقر زاده بیان کرد: در طول یک سال گذشته هفتصد و یک هزار و 689 نفر در فعالیت های سوادآموزی ثبت نام کردند. از این عدد 381 هزار نفر در دوره های مصوب ثبت نام کردند که منتهی به مدرک تحصیلی می شود،320 هزار نفر هم در فعالیت های فوق برنامه ای یا مکمل ثبت نام کردند.

او با اشاره به اینکه سواد آموزی زنان و دختران با مشارکت معاونت امور زنان است، گفت: همچنین 3500 بی سواد زندانی سال گذشته آموزش دیدند که هزینه این آموزش را آموزش و پرورش می پردازد و مکان را سازمان زندان ها مهیا می کند. همچنین آموزش به سربازان بی سواد در 4 پایگاه در حال انجام است و سال گدشته هزار نفر در این طرح حضور داشتند. در کنار اینها طرح خواندن با خانواده را اجرا کردیم که بازخورد بین المللی از این طرح گرفتیم و هدف آن مطالعه دسته جمعی  در خانواده است که 150 هزار نفر در این طرح تحت پوشش قرار گرفتند.

باقرزاده اضافه کرد: اتباع خارجی همواره مورد توجه معاونت بوده است و این کار با جدیت دنبال می شود و روند افزایشی دارد. در سال گذشته 27 هزار و 240 نفر اتباع خارجی که بیش از 95 درصد آنها اتباع افغانی هستند، تحت پوشش برنامه‌های سوادآموزی قرار گرفتند و هزینه آموزش 18 هزار و 440 نفر را تمام و کمال دولت پذیرفته است.

پوشش خانواده زنان وزارت آموزش و پرورش باقر زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر