کد خبر: 661818 A

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی اعلام کرد:

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با اشاره به ممنوعیت انجام عمل‌های ساکشن و زیبایی در مطب‌ها گفت: تبلیغات دستگاه کوچک کننده بینی صد در صد کذب است.

به گزارش ایلنا، علیرضا صابری، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در مورد راهکار پیشگیری از عوارض جراحی زیبایی گفت: مردم زمانی که برای جراحی به پزشک مراجعه می‌کنند تجربه، علم و مدرک آن را که باید مورد تایید وزارت بهداشت وانجمن‌های علمی باشد در نظر گیرند همچنین اسامی پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک در سایت انجمن آن‌ها به تفکیک شهرستان و محل کار آنها موجود است ومردم می‌توانند از آن استفاده کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز درمورد موضوع پیکرتراشی گفت: این جراحی نوعی شکل دادن به بدن بشمار می‌رود و تنها باید برای کسانی که از لحاظ پزشکی تایید شود انجام گیرد، چرا که در غیر این صورت خطر مرگ نیز می‌تواند برای فرد به همراه داشته باشد.

 وی نسبت به انجام عمل‌های ساکشن و زیبایی در مطب‌ها هشدار داد و گفت: این مساله علی‌رغم ممنوعیت گاهی وجود داشته و عوارض مختلفی همچون عفونت، هماتوم، آبسه و مرگ و میر را به همراه دارد.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در پاسخ به اینکه دستگاه‌های کوچک کننده بینی چقدر موثر هستند،‌گفت: این مساله را مطلقا قبول نداریم چرا که به هیچ عنوان کارساز نیست و اگر تغییری در شکل بینی باشد موقت و برگشت‌پذیر بوده و هرگونه تبلیغات در این زمینه صددرصد کذب است.

تبلیغات جراحی جراحی پلاستیک زیبایی وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر