کد خبر: 661705 A

در هیات عالی جذب هیات علمی دانشگاه‌ها مقرر شد:

در جلسه هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی‌نژاد که در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد، مقرر شد کمیته تجدید نظر و رسیدگی به شکایات توسط هیات مرکزی جذب وزارت بهداشت تشکیل شود.

 

به گزارش ایلنا، در ابتدای این جلسه به پیشنهاد سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهربانو نخعی، محمد شریف‌زاده، سید مصطفی شریفیان، عبدالرحمن رستمیان، سیدعلی حسینی، محمود کاظمی برای عضویت هیأت مرکزی جذب این وزارتخانه انتخاب شدند.

در ادامه جلسه، جواد محمدئی، دبیر هیات عالی جذب، با اشاره به نرخ ماندگاری پرونده‌ متقاضیان جذب در دانشگاه‌های تابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، خواتستار تسریع در رسیدگی به این درخواست‌ها شد.

در همین زمینه رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی این وزارتخانه گفت: با همکاری روسای دانشگاه‌ها در حال پی‌گیری و تسریع در فرآیند جذب هستیم.

سپس رئیس هیأت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی اظهار داشت: براساس روح مصوبه ۶۰۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی، گروه‌های علمی و دانشکده‌ها می‌‌‌‌توانند نظرات مشورتی خود را در زمینه جذب اعضای هیات علمی به هیات‌های اجرایی جذب ارائه دهند و با توجه به این موضوع، دعوت از نمایندگان آن‌ها در جلسات هیات‌های اجرایی بلامانع است.

همچنین با رای مثبت اعضای هیات عالی جذب مقرر شد کمیته تجدید نظر و رسیدگی به شکایات توسط هیات مرکزی جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شود.

در ادامه جلسه دبیر هیات عالی جذب ضمن اشاره به استخراج شاخص‌های ارزیابی دانشگاه‌ها از منظر اسناد بالا دستی تصریح کرد: مقررشده این شاخص‌ها در جلسات آتی بررسی شود.

دستور بعدی جلسه هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوع نحوه توزیع بودجه جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۳۹۶ بود که پس از ارائه گزارش تهیه شده در این زمینه، اعضای هیات خواستار واگذاری توزیع این بودجه به مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم شدند.

در ادامه، نماینده سازمان اداری و استخدامی گزارشی از مجوزهای تخصیص یافته برای جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها از جانب این سازمان ارائه و خاطرنشان کرد: بر اساس نسبت استاد به دانشجو و قانون برنامه ششم توسعه مجوزها توزیع می‌‌‌‌‌شود که از ۱۲ هزار تخصیص یافته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هنوز از ۵۰۰ مجوز استفاده نشده است و همچنین ۷۰۰ مجوز در سال ۹۶ تخصیص داده شده و برای نخبگان نیز در دو نوبت ۲۰۰ مجوز بنا به نیاز تخصیص داده شده است.

در ادامه، این جلسه رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از تخصیص ۱۹۰۴ مجوز جذب از سال ۹۲ تا ۹۶ به این وزارتخانه ارائه کرد و ابراز داشت: بیشترین زمان ارسال پرونده تا هفت الی ۹ ماه بعد از فراخوان است و تقریبا ظرف مدت یک سال پرونده‌ها در هیات مرکزی جذب بررسی و اتخاذ تصمیم می‌‌شود. از سال گذشته ارسال پرونده‌ها حتما باید به صورت الکترونیکی باشد.

سپس کی‌‌‌نژاد افزود: با توجه به لزوم رعایت تقویم تعیین شده برای جذب، باید به دانشگاه‌ها اطلاع داده شود که باید به صورت الکترونیکی اطلاعات را ثبت کنند.

وی افزود: همچنین دانشگاه‌های تابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز باید مانند دانشگاه‌‌‌‌های تابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخواست‌های خود را در سامانه مخصوص بارگذاری کنند تا هیات مرکزی جذب وزارت بهداشت اقدامات لازم را برای اخذ مجوز از سازمان اداری و استخدامی انجام دهد.

شورای عالی انقلاب فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر