کد خبر: 661294 A

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: بالاترین پذیرش مسافران فرهنگی تاکنون به استان‌های خراسان رضوی، اردبیل، مازندران، گیلان و فارس اختصاص دارد.

به گزارش ایلنا، علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در تشریح فعالیت‌های ستاد اسکان فرهنگیان در تابستان ۹۷ اظهار داشت: این طرح که با تلاش شبانه روزی ۷۶۵۸ نفر از مجریان، اواخر خرداد ماه آغاز گردیده، تا پایان روز سه شنبه سوم شهریور ماه جاری، تعداد ۵ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۳۳۹ نفر روز را در قالب ۵۷۰/۵۶۷ خانوار فرهنگی اسکان داده است.

وی به پذیرش آمار استان‌های مهمان پذیر اشاره کرد و گفت: بالاترین پذیرش مسافران فرهنگی تاکنون به استان‌های خراسان رضوی، اردبیل، مازندران، گیلان و فارس اختصاص دارد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود، رعایت نرخ تعرفه ها، افزایش سطح خدمات اسکان، توجه ویژه به وسایل سرمایشی، بهسازی و زیباسازی پایگاه های پذیرش، اطلاع‌رسانی، نصب دستگاه‌های کارتخوان و نوبت‌دهی در پایگاه‌های پذیرش، اتخاذ تدابیر امنیتی جهت حفظ و حراست از اموال میهمانان و برپایی نمایشگاه‌های بومی و سنتی در جوار پایگاه‌های پذیرش استان‌ها جهت آشنایی با فرهنگ و سنت‌های محلی از جمله برنامه اولویت‍‌های وزارت آموزش و پرورش در امر اسکان فرهنگیان در تابستان ۹۷ می باشد.

الهیار ترکمن با بیان این نکته که ستاد اسکان فرهنگیان تا پایان نیمه اول شهریور با استفاده از ۲۶۴۹ مدرسه، ۲۳۹۶۰ کلاس درس، ۳۴۵ مرکز رفاهی، ۵۰ پردیس و ۳۰۰ اردوگاه آماده ارائه خدمات به میهمانان فرهنگی خواهد بود، ضمن اینکه آمار پذیرش مسافرین فرهنگی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵ درصد رشد داشته است.

تعطیلات مسافران وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر