کد خبر: 661184 A

همزمان با هفته دولت انجام شد؛

همزمان با سومین روز هفته دولت، وزیر علوم از نمایشگاه آخرین دستاوردها و توانمندی‌های پژوهشی و دفاعی سازمان صنایع هوایی وزارت‌دفاع بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، منصور غلامی در این بازدید با تحسین کارهای صورت‌گرفته توسط پژوهشگران داخلی در ساخت هواپیماهای نظامی اظهار داشت: این همت و تلاش محققان و پژوهشگران داخلی و بومی نشاندهنده این است که هر زمان مسائل و مشکلات کشور به درستی احصا شوند و انجام آن به محققان داخلی و به خصوص پژوهشگران دانشگاهی واگذار شود، این موارد به بهترین نحو ممکن انجام شده و راه حل های مناسبی برای آنها در نظر گرفته می شود.

وزیر علوم با بیان اینکه در این نمایشگاه شاهد دقت فراوان متخصصان ایرانی در انجام امور و ساخت قطعات مورد نظر هستیم که این اندازه از حساسیت در کار با استانداردهای جهانی و بین المللی برابری می کند، گفت: این نحوه کار کردن نشاندهنده دقت فوق العاده در انجام امور و استفاده از دانش و فناوری های جدید توسط محققان دانشگاهی است.

وی با بیان اینکه باعث افتخار است که محققان و پژوهشگران دانشگاهی و مراکز پژوهشی کشور در ساخت هواپیماهای نظامی و سایر بخش های دفاعی کشور همکاری داشته و بخشی از این امور را برعهده گرفته اند، گفت: این مساله نشاندهنده قدرت بالای محققان دانشگاهی است و امیدوارم همه صنایع کشور که احتیاج به ساخت قطعات و موارد اینچنینی دارند و تاکنون این قطعات را از خارج از کشور تهیه می کردند، به محققان دانشگاه ها و مراکز پژوهشی داخل کشور مراجعه کنند تا در مدتی کوتاه این قطعات با کیفیتی برتر توسط فناوران و محققان داخلی ساخته شده و در اختیار آنان قرار گیرد.

در این بازدید مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران و معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر وزیر علوم را همراهی می کردند.

هفته دولت منصور غلامی سازمان صنایع هوایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر