کد خبر: 661014 A

رئیس پلیس پیشگیری ناجا، بر لزوم تعامل نزدیک تر با ستاد کل نیروهای مسلح برای برآوردن نیازها و پیشرفت سریع تر طرح تحول کلانتری و پاسگاه‌ها تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی در جلسه تعاملی که در راستای اهداف عملیاتی و ماموریتی با مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد، با اشاره به اینکه سازمان های مرتبط با مسئله امنیت باید به تعریف مشخص و یگانه ای  از تهدید و آمادگی عملیاتی برای رویارویی با تهدیدات برسند، اظهار کرد: این هماهنگی و توافق در مفاهیم باعث می‌شود که ما بتوانیم با تمرکز بیشتری به سوی امنیت و مقابله با تهدیدات حرکت کنیم.

وی افزود: کارکنان پلیس پیشگیری به ویژه همکاران ما در کلانتری‌ها و یگان‌های امداد با وجود اینکه هیچ امتیاز خاصی برای آنان در نظر گرفته نشده  با تمام توان به انجام ماموریت‌های فوق‌العاده ادامه داده‌ و حتی لحظه‌ای در انجام وظیفه به خود تردید راه نداده‌ اند و با همه کمبودها به بهترین شکل ممکن ماموریت خود را به انجام رسانده اند. در واقع این خصیصه در سراسر ناجا وجود دارد و نیروی انتظامی تا امروز با تمام وجود همه تدابیر نظام مقدس جمهوری اسلامی را به اجرا گذاشته است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا بهره گیری از فناوری‌های نوین، برگزاری دوره‌های آموزش حرفه‌ای و رفتاری با کیفیت بالا و همچنین آموزش‌های همگانی و ایجاد سامانه‌های بررسی افکار عمومی و سنجش نظرات مردمی را از جمله اقدامات پلیس پیشگیری برای ارتقاء کیفیت ماموریت ها دانست و گفت: ما در تلاش هستیم تا از این رهگذر تغییرات بزرگی که در حوزه کلانتری و پاسگاه‌ها آغاز شده است را ادامه دهیم اما نیازهای دیگری نیز وجود دارد که برآوردن آن تنها از دست ما ساخته نیست.

این مقام ارشد انتظامی با برشمردن نیازهای گسترده پلیس پیشگیری ناجا، تصریح کرد: بیشتر نیازهای ما در زمینه‌های عملیاتی کارکنان بوده و فوری و حیاتی هستند، به همین دلیل یکی از درخواست‌های ما حذف نهادهای واسطه در بودجه برای چابکی،سهولت کار و همچنین کاهش روند بوروکراتیک در فرایند تخصیص بودجه است تا اعتبارات در سریع ترین زمان ممکن به دست ما برسد.

سردار شرفی در پایان بر لزوم تعامل نزدیک تر با ستادکل نیروهای مسلح برای برآوردن نیازها و پیشرفت سریع تر طرح تحول کلانتری و پاسگاه‌ها تاکید کرد.

سردار محمد شرفی رییس پلیس پیشگیری ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر