کد خبر: 660979 A

عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران سهم شمال شهری‌ها در بودجه را دو برابر جنوب شهری‌ها اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی در جریان هشتادودومین جلسه شورای شهر تهران ضمن انتقاد از عدم توزیع عادلانه منابع در سطح شهر تهران خطاب به معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری تهران گفت: شکاف عمیق میان شمال و جنوب شهر سبب شد تا مردم پای صندوق‌های رای بیایند. عدم تحقق توزیع ناعادلانه منابع به گونه‌ای است که منطقه 17 و 15 رتبه 21 و 22 را از نظر توسعه‌یافتگی در میان مناطق دارند.

فراهانی با تاکید بر اینکه مدیران شهری در برابر خواست‌های مردم مسوول هستند افزود: براساس ماده 140 قانون برنامه دوم شهرداری موظف است منابع را به صورت عادلانه و متعادل توزیع کند به نحوی که سرانه بودجه تخصیصی هر شهروند در پهنه جنوبی در مقایسه با میانگین سرانه بودجه اختصاصی در مناطق 22 گانه متعادل شود.

او با اشاره به شرایط و فشارهای اقتصادی ادامه داد: تکلیف ماده 140 در طول اجرای برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران محقق نشده است و تاکیدات و مطالبات ما نتیجه چندانی نداد به همین دلیل از مردم تهران عذرخواهی می‌کنم.

وی با استناد به بند 3 ماده 71 قانون شوراها در خصوص (لزوم تحقق توزیع عادلانه منابع بودجه از طریق سرانه بودجه تخصیصی به هر شهروند تذکر داد و در انتها خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم در جریان بودجه 98 به این روند تبعیض و تفاوت دو برابری سرانه بودجه نسبت به یک شهروند ساکن در مناطق شمالی تهران در مقایسه با شهروند ساکن در مناطق جنوبی تهران پایان دهیم.

شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر