کد خبر: 660780 A

رییس کلانتری 161 فلاح از دستگیری متهمان پرونده سرقت‌های سریالی دوچرخه در محله‌های فلاح، شهرک ولیعصر و خانی آباد خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ اردشیر نادری رییس کلانتری ۱۶۱ فلاح در توضیح این خبر بیان داشت: از مدتی پیش سرقت های سریالی دوچرخه در جنوب غرب تهران افزایش یافته بود و ماموران عملیات این کلانتری در جست و جوی سرنخی از متهمان برای دستگیری آنها بودند.

وی افزود: در راستای رسیدگی به این پرونده دوربین های مداربسته یکی از محل های سرقتی توسط ماموران مورد بررسی قرار گرفت که یکی از متهمین سابقه دار با نام مستعار حسین دوقلو مورد شناسایی قرار گرفت که اتفاقا برادر این متهم سابقه دار نیز به اتهام سرقت در زندان به سر می برد.

او در ادامه گفت: با کارهای عملیاتی ویژه مخفیگاه متهمین که خانه مجردی حسین دوقلو بود شناسایی شد و ماموران وارد محل شدند و متهمان را در اقدامی سریع دستگیر کردند و به کلانتری دلالت دادند و در محل نیز بیش از ۳۰ دستگاه دوچرخه سرقتی نیز  کشف شد.

وی ادامه داد: در ادامه حسین دوقلو مورد بازجویی قرار گرفت که بیان داشت به همراهی دو متهم دیگر پرونده معروف به احمد سیاه و مجید دختر (تنها متهم دختر پرونده) بیش از ۱۰۰ فقره سرقت دوچرخه از منازل مسکونی شهروندان مرتکب شده‌اند.

وی افزود: متهمان شیوه و شگرد خود را نیز به این صورت بیان کردند که با مراجعه به مجتمع های مسکونی در ابتدای امر مجید دختر را برای جلب اعتماد جلو می انداختند تا او با بهانه اینکه همسایه واحد پایینی است و کلید خود را جا گذاشته در را برای متهمین باز کرده و در ادامه حسین دوقلو به همراه احمد سیاه وارد مجتمع می شدند و دوچرخه ها را سرقت می کردند.

او در ادامه گفت: حسین دوقلو انگیزه سرقت ها را اینگونه توضیح داد که برای تهیه پول مواد مصرفی خود مجبور به سرقت بوده اند و هر دوچرخه را ۱۵۰ هزارتومان به میثم می فروختند که تنها ۱۳۰ هزار تومان آن را برای خرید یک گرم شیشه هزینه می‌کردند.

سرهنگ اردشیر نادری رییس کلانتری 160 فلاح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر