کد خبر: 660306 A

رئیس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از وقوع سه فقره تصادف منجر به فوت در هفته گذشته در تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ احسان مؤمنی در رابطه با تصادفات هفته گذشته گفت: در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم متأسفانه شاهد وقوع ۳ فقره تصادف منجر به فوت در سطح معابر شهر تهران بودیم.در این حوادث ۱ نفر عابر پیاده و ۲ نفر راننده موتورسیکلت فوت شده‌اند.

مومنی اظهار داشت تصادف اول در ساعت ۵:۵۰ دقیقه بامداد روز یکشنبه وسیله نقلیه ای که از صحنه متواری شده بود در مسیر غرب به شرق بزرگراه آزادگان محدوده پل فتح در حرکت بوده با عابر پیاده ای که کنار بزرگراه ایستاده بوده برخورد و در اثر شدت ضربه وارده عابر پیاده در محل فوت می نماید.

وی در تشریح این تصادف متذکر شد عابرین پیاده به هیچ عنوان در محورهای بزرگراهی توقف نداشته باشند و در صورت ضرورت در قسمتهای حاشیه بزرگراه بایستند و رانندگان در صورت وقوع چنین حوادثی حتماً در محل حادثه توقف و دستگاههای امدادی را جهت کمک رسانی به مصدوم به صحنه احضار کنند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به دومین تصادف منجر به فوت در تهران گفت: تصادف دوم ساعت ۲:۲۰ دقیقه بعدازظهر روز دوشنبه در مسیر شمال به جنوب بزرگراه شهید هاشمی (صالح آباد)موتورسیکلت سواری بصورت خلاف جهت در حرکت بوده با وانت نیسان که در مسیر مجاز حرکت می نموده به صورت جلو به جلو برخورد می نماید و در اثر شدت ضربه وارده راننده موتورسیکلت در محل فوت می نماید.

سرهنگ مومنی ادامه داد: تصادف سوم ساعت ۱:۴۴ دقیقه بامداد روز پنجشنبه در مسیر غرب به شرق خیابان دماوند موتورسیکلت سواری به علت حرکت در خلاف جهت با سواری پراید برخورد و در اثر ضربه وارده سرنشین موتورسیکلت با کامیون خاور که در کنار محور پارک بوده برخورد و سرنشین در محل فوت شده و راننده توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل می‌شود.

سرهنگ مومنی در تشریح این دو تصادف متذکر شد: رانندگان موتورسیکلت به رعایت قوانین و مقررات راهنمائی و رانندگی پایبند باشند و از تخلفات حادثه ساز مانند:عبور از محل ممنوع و حرکت در خلاف جهت خودداری کنند.

سرهنگ مومنی در انتها  تاکید کرد: کلیه رانندگان موتورسیکلت سوار با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی ورانندگی از جمله حرکت با سرعت مطمئنه،استفاده از کلاه ایمنی توسط راننده و سرنشین و همچنین عابرین پیاده جهت تردد از عرض معابر از پلهای هوائی عابر پیاده و گذرگاهای عابر پیاده استفاده نمایند تا شاهد چنین حوادث دلخراشی در سطح معابر شهر تهران نباشیم.

سرهنگ احسان مومنی رییس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر