کد خبر: 660078 A

رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران مطرح کرد؛

رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران با اشاره به افزایش نمره عینک دانش‌آموزان پس از کنکور تاکید کرد: این افراد بین مطالعه باید به چشم خود استراحت دهند و به ازای هر ۲۰ دقیقه مطالعه ۲۰ ثانیه حداقل به فاصله دور نگاه کنند.

به گزارش ایلنا، علی میرزاجانی در مورد سلامت چشم کنکوری‌ها گفت: دانش‌آموزانی که برای کنکور درس می‌خوانند به ویژه در سال آخر نزدیک شدن به این مرحله هستند، استرس زیادی به چشم آنها وارد می‌شود و پس از کنکور زمانی که چشم آنها مورد معاینه قرار می‌گیرد، حدود ۲۵ صدم تا یک شماره به نمره عینک آنها افزوده شده است.

وی ضمن توصیه به کنکوری‌ها جهت حفظ سلامت چشم‌شان اظهار داشت: این افراد بین مطالعه باید به چشم خود استراحت دهند و به ازای هر ۲۰ دقیقه مطالعه ۲۰ ثانیه حداقل به فاصله دور نگاه کنند تا ماهیچه چشم‌شان استراحت کند.

رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران اضافه کرد: به ازای هر دو ساعت مطالعه نیز ۲۰ دقیقه باید از مطالعه دست بکشند، راه بروند و به ماهیچه‌های چشم‌شان استراحت دهند.

میرزاجانی ادامه داد: حتماً‌ استراحت به چشم باید همراه با جابه‌جایی فیزیکی و نگاه به فاصله دور باشد تا ماهیچه‌های درگیر چشم بتواند به حالت اولیه باز گردد.

کنکور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر