کد خبر: 659942 A

معاون وزیر راه خبر داد؛

رئیس سازمان راهداری گفت: بیشترین خروجی در تعطیلات اخیر مربوط تهران و البرز است.

به گزارش ایلنا، عبدالهاشم حسن نیا با اعلام این خبر گفت: همزمان با ایام عید سعید قربان و تعطیلات پایان هفته حجم سفرهای هموطنان در طول محورهای مواصلاتی کشور افزایش یافته است به طوری که بررسی آمار ورودی و خروجی استان ها طبق اعلام مرکز مدیریت راه های کشور از ساعت ۱۲ ظهر چهارشنبه (مورخ ۳۰ مرداد ماه) لغایت ۸ بامداد امروز جمعه (اول شهریور)  ماه حاکی است مجموع ورودی و خروجی استان ها در این مدت بیش از هفت میلیون و ۷۶۹ هزار و ۲۱۲ مورد تردد بوده که بیشترین میزان ورودی و خروجی به ترتیب مربوط به استان های البرز، مازندران، تهران، گیلان، قم و همدان بوده است.

وی افزود: در این مدت بیشترین میزان خروجی مربوط به استان های تهران و البرز و بیشترین میزان ورودی متعلق به استان های مازندران، گیلان و همدان بوده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: با عنایت به اهمیت ایمنی و سلامت سفر هموطنان و پیشگیری از ترافیک و راهبندان در سطح شبکه راه های کشور، توصیه می شود مسافران بازگشت خود را به ساعات پایانی تعطیلات موکول ننمایند و با مدیریت و زمان بندی صحیح اقدام به بازگشت کنند. 

حسن نیا ادامه داد: همچنین به هموطنان توصیه می شود قبل از آغاز سفر ضمن تماس با مرکز مدیریت راه های کشور با شماره ۱۴۱ از وضعیت راه ها مطلع شوند و مسیر و زمان مناسب را برای سفر انتخاب کنند.

عبدالهاشم حسن نیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر