کد خبر: 659514 A

علی الهیار ترکمن:

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: مطالبات اصلی فرهنگیان در سال‌گذشته پرداخت شده است.

به گزارش ایلنا، علی الهیار ترکمن امروز در حاشیه برگزاری گردهمایی مشترک مدیران مدرسه‌های کاشان به خبرنگاران گفت: مطالبات اصلی فرهنگیان در سال‌گذشته 9 هزار و 480 میلیارد ریال بود که از ابتدای سال‌جاری تاکنون هفت‌هزار و 800 میلیارد ریال در 2 نوبت پرداخت شده است.

وی با اشاره به مطالبات پیش از سال‌های 90 و 91 فرهنگیان افزود: به استناد ماده یک قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، برای مشخص‌شدن بدهی‌ها دولت موظف شده تا پس از هماهنگی با اداره‌های کل خزانه‌داری استان‌ها و ثبت بدهی‌ها در یک سامانه جامع، نتیجه‌گیری قطعی انجام داده و ردیفی مشخص در بودجه برای آن پیشنهاد کند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش درباره کمبود نیروی انسانی این وزارتخانه بیان کرد: به استناد ماده 103 قانون مدیریت خدمات‌ کشوری این اختیار وجود دارد تا فرهنگیان بازنشسته متقاضی ادامه خدمت بالاتر از 30 سال را همچنان به کار بگیریم.

وی اضافه کرد: اوج استخدام‌های وزارت آموزش و پرورش بین سال‌های 65 تا 73 بود اما سال‌های 95 و 96 نزدیک به 79 هزار و 600 نفر بازنشسته شدند و تا پایان سال‌جاری نیز 52 هزار و 700 نفر از فرهنگیان مشمول شرایط بازنشستگی خواهند شد.

وزارت آموزش و پرورش فرهنگیان علی الهیار ترکمن مدیریت خدمات‌ کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر