کد خبر: 659362 A

عضو شورای اسلامی شهر تهران از بی‌توجهی به کیفیت عملکرد پیمانکاران انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمود میرلوحی، عضو شورای اسلامی شهر تهران در جریان هشتاد و یکمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به تسریع در برگزاری انتخابات هیات مدیره های سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری گفت: علی رغم گذشت زمان از تاریخ مقرر هنوز برخی از هیات مدیره ها انتخاب نشده اند و یا همان هیات مدیره های قبلی در حال انجام کار هستند که باید در انتخاب مجدد آنها تسریع شود.

عضو شورای شهر  به حضور برخی از افراد در هیات مدیره چندین شرکت اشاره کرد و گفت: باید از انتخاب یک فرد برای حضور در چند هیات مدیره پرهیز شود، مگر اینکه فردی به لحاظ وظیفه مدیریتی مجبور به حضور در چند هیات مدیره باشد.

میرلوحی با انتقاد از ادامه روند ترک تشریفات در برخی معاملات شهرداری گفت: امروز در حالی سامانه شفافیت راه‌اندازی شده است و مصوبات شورا بر ضرورت شفاف سازی در شهرداری به عنوان اولویت شورا مورد تاکید است که مشاهده می شود در برخی موضوعات این اتفاق رخ می دهد.

وی اظهار داشت: نکته دیگر این است که موضوع صلاحیت پیمانکاران در گذشته بر اساس کیفیت مرسوم بوده است و شهرداری لیستی در این خصوص تهیه می کرد این در حالی است که در چند سال اخیر این موضوع با عبور از موضوع کیفیت به نوعی رانت برای برخی از پیمانکاران تبدیل شده است که دیگر شرکت های دیگر نتوانند وارد رقابت شوند.

رئیس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای شهر تهران بر ضرورت حفظ برابری فرصت برای موسسات و پیمانکاران در شهرداری تهران تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد که شهرداری مجددا این موضوع را بررسی کرده و اگر قرار است دلیلی ارائه دهد تنها برای حفظ حق برابر موسسات برای شرکت در رقابت اخذ پیمان از شهرداری باشد.

رقابت شورای اسلامی شهر تهران شورای شهر تهران شهرداری تهران جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر