کد خبر: 659208 A

رئیس پلیس تهران بزرگ:

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: ۹ هزار تن انبار آهن‌آلات احتکار شده به ارزش ریالی ۳۶ میلیارد تومان و سه سوله احتکار شده کالاهای خانگی به ارزش ۶ میلیارد تومان کشف و ضبط شده است و در مجموع ارزش ریالی اموال احتکار شده ۴۲ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین رحیمی با اشاره به عملکرد پلیس پیشگیری فاتب در اجرای طرح رعد ۱۴ گفت: طرح رعد ۱۴ توسط همکاران پرتلاشم در کلانتری‌ها و پلیس پیشگیری در چند روز گذشته اجرا شد. در این طرح در مجموع ۳۳۰ حکم قضائی اخذ شده که از این تعداد ۳۰۰ حکم منجر به نتیجه شد و پلیس به ۳۰۰ مخفیگاه سارقان، قاچاقچیان و خرده‌فروشان موادمخدر، مالخران و قاچاقچیان کالا ورود پیدا کرد.

وی با اشاره به اقدامات این پلیس در حوزه سرقت خاطرنشان کرد: ‌در حوزه سرقت ۲۹ باند شامل ۵۵۵ سارق و مالخر متلاشی شده و اعضای این باندها شناسایی و دستگیر شده‌اند همچنین ۶۶۰ پرونده در این خصوص تشکیل و تعداد چهار هزار و ۵۹۲ انواع اموال مکشوفه سرقتی به ارزش ریالی حدود چهار میلیارد تومان کشف و ضبط شده است.

وی ادامه داد: این سارقان به هزار و ۲۵۰ فقره سرقت تاکنون اعتراف کرده و در حدود ۵۰ درصد افراد دستگیر شده از سارقان سابقه‌دار هستند. همچنین ۲۰۷ خودرو و موتورسیکلت از این افراد کشف و ضبط شده است.

رئیس پلیس تهران بزرگ با اشاره به اینکه ۵۲ پرونده در حوزه قاچاق کالا در این طرح تشکیل شده است، ‌گفت: در حوزه قاچاق کالا ۱۲ باند متلاشی شده و ۲۳ نفر قاچاقچی عمده و خرد در این خصوص شناسایی ودستگیر شده‌اند. همچنین تعداد کل کالاهای کشف شده ۶۶ هزار و ۹۶۲ کالا به ارزش ریالی حدود ۵ میلیارد تومان کشف و ضبط شده است همچنین ۱۰هزار دلار و چهار هزار و ۴۸۰ یورو تقلبی از این افراد ارز خارجی کشف و ضبط شده است.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: ۶ باند مواد مخدر در اجرای رعد ۱۴ متلاشی شده و ۳۱۰ معتاد متجاهر و ۴۶۰ خرده فروش مواد مخدر شناسایی و دستگیر شده‌اند. همچنین ۲۰ هزار و ۲۱۲ گرم انواع مواد مخدر در این طرح کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به مجموع کل عملکرد عملیات طرح رعد ۱۴ تصریح کرد:‌در مجموع در این طرح هزار و ۳۰۲ نفر شامل سارقان، مالخران، خرده‌فروشان موادمخدر، معتادان متجاهر و قاچاقچیان کالا شناسایی و دستگیر شده اند. همچنین ۴۷ باند متلاشی شده و ۱۰۰۴ پرونده در این طرح کشف و تشکیل شده است.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد:‌در این عملیات ۶ قبضه سلاح شکاری، ۷۲ قبضه انواع سلاح سرد و هزار و ۶۴۹ انواع مهمات جنگی کشف و ضبط شده و ۱۲ نفر در این خصوص شناسایی و دستگیر شده‌اند.

رئیس پلیس تهران بزرگ با اشاره به کشف انبارهای جدید احتکار کالا گفت:‌ پلیس اطلاعات امنیت چندین انبار مهم بزرگ احتکار کالا که شامل انواع کاغذ، آهن‌آلات و لوازم خانگی می‌شود را نیز در شب گذشته کشف و افرادی نیز در این ارتباط شناسایی و بازداشت شده‌اند.

سردار رحیمی ادامه داد: قیمت کل اموال مکشوفه در طرح رعد ۸۲۱۲۱۷۰۰۰۰ تومان است و ۹هزار تن انبار آهن‌آلات احتکار شده به ارزش ریالی ۳۶ میلیارد تومان و سه سوله احتکار شده کالاهای خانگی به ارزش ۶ میلیارد تومان کشف و ضبط شده است. در مجموع ارزش ریالی اموال احتکار شده ۴۲ میلیارد تومان است.

سردار رحیمی با بیان اینکه اغلب مجرمان سابقه‌دار هستند، گفت:‌ وظیفه پلیس دستگیری مجرمان و سارقان است و این افراد پس از دستگیری در اختیار قوه قضائیه قرار گرفته و قضات و دستگاه قضائی به جرم آنها رسیدگی می‌کند.

وی ادامه داد: اغلب این سارقان سابقه‌دار به زندان رفته اما به نظر می‌رسد مدت زمان نگهداری آنها در زندان کوتاه مدت است و متاسفانه بلافاصله پس از آزادی دوباره اقدام به سرقت می‌کنند.

رئیس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: ‌قانون برای مجرمانی که تکرار جرم دارند مجازات سنگین و شدید پیش‌بینی کرده است.

رئیس پلیس تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر