کد خبر: 658997 A

ترکمن:

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش در سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان دختر برگزیده سراسر کشور عنوان کرد: هنر و فرهنگ منجر به انسجام ملی و اجتماعی می شود.

به گزارش ایلنا، علی الهیار ترکمن با اشاره به ضرورت افزایش کیفیت هرساله جشنواره‌های فرهنگی و هنری اظهار کرد: از تلاش تمامی همکاران و‌مجریان برگزاری جشنواره که با اهمیت مثال زدنی این رویداد فرهنگی و هنری را به خوبی برگزار کردند قدردانی می‌کنم و امیدوارم در سال های بعدی بر کیفیت برنامه‌ها افزوده شود هرچند که تا کنون هم تلاش مسئولین بر همین هدف بوده است.
 
وی افزود: کارگاه‌های آموزشی خوبی در کنار رقابت‌ها برگزارشد که بدون شک شما دانش آموزان توانسته‌اید استفاده لازم را برده و از تجارب این جشنواره برای مراحل بعدی زندگی‌تان استفاده کنید.
 
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی با بیان نقش هنر و فرهنگ در انسجام ملی و اجتماعی خاطر نشان کرد: روانشناسان هدف خیلی از فعالیت های انسان را خود شکوفایی می دانند و معتقدند با شکوفایی استعدادها ، افراد می توانند از ظرفیت های خود در زندگی فردی،اجتماعی و شغلی استفاده کنند و موفقیت بیشتری کسب کنند و البته خودشکوفایی محدود نیست و هرچه جلوتر بروید با استعدادها و توانایی های بیشتری از خودتان آ شنا می شوید.
 
وی در ادامه گفت: حوزه فرهنگ و هنر بسیار گسترده است و آنچه امروز شما در یک رقابت سازنده بدست آورده اید همان خودشکوفایی برای انسجام اجتماعی است و هنری که در شما متبلور شده در نظر اول شایدفردی است اما برآیند همه ی آنها ماهیت اجتماعی خواهد داشت.
الهیار تصریح کرد: شکوفایی استعدادهای هنری دانش آموزان باعث تشکیل سرمایه های اجتماعی فاخری می شود و امروزخلق ثروت ملی و توسعه پایدار با سرمایه های انسانی امکان پذیر است.
وی گفت: امروز هنر موضوعی کاملا آشنایی است و همواره تغییرات و تحولات در ایران با چاشنی فرهنگ‌و هنر ایرانی با موفقیت گذرانده شده است ودر حال حاضر فرهنگ و هنر و علم ایرانی توانسته جامعه اسلامی را در بگیرد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی برنامه‌ریزی برای فعالیت هنری و فرهنگی دانش آموزان را مهم دانست و افزود: امروز وزارت آموزش و پرورش تلاش می کند با برنامه های منسجم باعث شکوفایی استعدادهای فرهنگی‌وهنری دانش آموزان شود و امیدوارم شما دانش آموزان هم از این فرصت ها استفاده کنید و توانایی ها و استعدادهای تان را توسعه دهید.
 
الهیار در پایان گفت: کشور ما مهندس، پزشک، کارمند، مدیر و... دارد و در کنار مشاغل دیگر به هنر ،موسیقیدان، شاعر و بازیگر نیاز دارد تا پیشرفت اجتماعی همه جانبه ای داشته باشیم و وظیفه شما دختران هنرمند و فرهیخته است که با ورودتان به نقش های اجتماعی از استعدادهنری تان در کنار دیگر مهارت ها استفاده کنید و ما در وزارت آموزش و پرورش تسهیل مسیر تحصیل شما در رشته های هنری در آموزش عالی را پیگیری خواهیم کرد.
ایران ثروت دانش آموزان فرهنگی و هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر