کد خبر: 655437 A

همایش «مدیریت شهری و چالش آسیب‌های اجتماعی» با سخنرانی رئیس شورای شهر تهران، معاون شهردار، پژوهشگران و نمایندگان سازمانهای مردم نهاد صبح سه شنبه ۲۳ مرداد برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، در این همایش که افتتاح آن با سخنرانی محسن هاشمی رفسنجانی است، رضا امیدی و اردشیر گراوند، پژوهشگران فعال در بحث آسیب‌ها به بیان نتایج مطالعات خود می‌پردازند.

همچنین پنل تعامل سمن‌ها و شهرداری تهران در کاهش آسیب‌های اجتماعی با حضور ولی ا... شجاع پوریان، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه، رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، لیلا ارشد، مدیر عامل خانه خورشید، زهرا رحیمی، مدیر عامل جمعیت امام علی(ع) و عباس دیلمی زاده، مدیر عامل موسسه تولدی دوباره برگزار می شود.

در پیش درآمد این همایش آمده است:

با توسعه کلانشهرهای کشور به ویژه تهران و همزمان بروز برخی مشکلات اقتصادی و اجتماعی، موضوع آسیب‌های اجتماعی به یکی از دغدغه های مهم شهروندان و مسوولان تبدیل شده است.

طی سالهای اخیر پژوهشهای مختلفی در این زمینه ارائه شده، اقداماتی از سوی نهادها و مراکز گوناگون دولتی و شهری و اجتماعی انجام شده و بالاخره جلساتی در سطوح عالی نظام و با حضور مقامات کشور پیگیر آن شده، اما به نظر می‌رسد هنوز نتایج این تلاشها راضی‌کننده نیست.

از یک سو برخی سیاست‌های مختلف در این سالها اجرا شده که سلیقه ای بوده و از سوی دیگر انتظارات غیرواقعی در اجرای برنامه ها مانع نتیجه بخشی شده سیاست‌ها شده است.

در این همایش تلاش می‌شود پرسشهای زیر پاسخ داده شود:

•    این که آسیب‌های اجتماعی در شهر تهران به مرحله بحرانی رسیده یا تنها چالشی است که باید آن را مدیریت کرد؟

•    آیا از بین بردن آسیب‌ها امکان‌پذیر است یا آن که تنها می‌توان به مدیریت، کنترل و کاهش آنها پرداخت؟

•    آیا کودکان کار، معتادان، کارتن‌خوابان، متکدیان، زنان خیابانی و.. باید از تهران جمع‌آوری شوند یا این جماعت بخشی از واقعیت این شهرند که باید آنها را به رسمیت شناخت و برای بازگشتشان به زندگی بهتر برنامه ریزی کرد؟

•    شیوه درست کاهش آسیب‌ها چیست و شهرداری تهران در این زمینه چه وظیفه و توانی دارد؟

•    و بالاخره این که سازمان‌های مردم‌نهاد چه نقشی در کاهش آسیب‌ها می‌توانند ایفا کنند و در این زمینه چه مشکلاتی دارند؟

این همایش روز سه شنبه ۲۳ مرداد ساعت ۹ تا ۱۲، در ابتدای بزرگراه کردستان، تالار ایوان شمس برگزار می‌شود و حضور اعضای سمن‌ها، فعالان مدیریت شهری و اجتماعی، دانشگاهیان، اصحاب رسانه و کلیه علاقمندان در آن آزاد است.

برگزاری همایش «مدیریت شهری و چالش آسیب‌های اجتماعی»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر