کد خبر: 655160 A

سازمان آتش‌نشانی مطرح کرد:

معاون منطقه شش عملیات سازمان آتش‌نشانی تاکید کرد: آتش سوزی خانه قدیمی ساز در میدان امام حسین(ع) با تلاش آتش نشانان دو ایستگاه مهار و ۱۱ شهروند از میان دود گرفتگی نجات یافتند.

به گزارش ایلنا، به دنبال تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر بروز آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی قدیمی‌‌‌‌ساز، آتش‌‌‌‌‌نشانان ایستگاه ۱۲۰ و ۲ به همراه خودرو حامل دستگاه تنفسی از ایستگاه ۷۱ ۱۰، با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش‌‌‌‌نشانی تهران، ساعت ۱۲:۴۰ امروز خود را به میدان امام حسین(ع) خیابان ایرانمهر کوچه عسگری رساندند.

مهدی حقی معاونت منطقه شش عملیات در این باره گفت: یک منزل مسکونی سه طبقه قدیمی‌‌‌‌ساز که هر طبقه آن حدود ۶۰ متر مربع بود، دچار آتش‌‌‌‌سوزی شده و دود حاصل از آن، ساختمان را در بر گرفته بود و ۱۱ نفر از ساکنین داخل دود ناشی از آن گرفتار شده بودند.

وی افزود: آتش‌‌‌نشانان به سرعت به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول با قطع جریان برق و گاز ساختمان، با استفاده از تجهیزات فردی و لوله‌‌‌های آبرسانی، خود را به کانون آتش‌‌‌‌‌سوزی در طبقه همکف رساندند و در کوتاه‌‌ترین زمان ممکن شعله‌‌های آتش را مهار و کاملاً خاموش کردند.

معاون عملیات منطقه شش با اعلام به اینکه نیروهای عملیاتی با سرعت عمل خود از سرایت آتش به قسمت‌‌‌های دیگر طبقات جلوگیری کردند، اظهار داشت: همزمان گروه دوم از آتش‌‌‌نشانان برای نجات محبوسین احتمالی به جستجو در طبقات و واحد‌ها پرداختند و ۹ نفر از افرادی که در طبقات در میان دود بودند از ساختمان خارج کردند.

حقی ادامه داد: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت و علت بروز این حادثه در دست بررسی کارشناسان آتش‌‌‌نشانی است

سازمان آتش‌نشانی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر