کد خبر: 654865 A

در دیدار سفیر اتریش با شهردار منطقه۲۲، مطرح شد؛

سفیر اتریش در دیدار با شهردار منطقه۲۲ گفت: امکانات زیست محیطی و فضای سبز منطقه۲۲ از افتخارات شهر تهران است.

به گزارش ایلنا، در دیدار سفیر اتریش با شهردار منطقه۲۲ مطرح شد؛ اشتفان شولتس (سفیر کشور اتریش) جایگاه مدیریت شهری و علمی منطقه۲۲ را گسترده دانست و بیان کرد: امکانات زیست محیطی و فضای سبز منطقه۲۲ از افتخارات شهر تهران است.

اشتفان شولتس با تاکید بر اینکه گردشگری با کیفیت و منطبق با محیط‌زیست، تضمین‌کننده ایجاد اشتغال است، تصریح کرد: کشور اتریش برای یک همکاری ساختاری و هدف‌‌مند با شهرداری منطقه۲۲، در حوزه‌های مختلف آمادگی کامل دارد.

سفیر کشور اتریش با بیان اینکه کشور اتریش با تکیه بر نیروی انسانی و محیط زیست به این جایگاه جهانی رسیده است گفت: به دنیال این هستیم که گردشگری بر مبنای محیط زیست و فضای سبز در کشورمان ایجاد کنیم. در این راستا در ۳۰سال گذشته ۴۰ دریاچه بزرگ را در کشورمان پاکیزه کرده‌ایم و از کیفیت آب شرب برخوردار شده‌اند.

 وی در ادامه با اشاره به ایجاد نیروگاه خورشیدی در شهر رفسنجان با حضور متخصصان اتریشی گفت: آمادگی هرگونه همکاری را در راستای انتقال تجربیاتمان در موضوع محیط زیست و انرژی‌های تجدید پذیر داریم.

 در ادامه بازدید میدانی از میدان اتریش انجام شد و سفیر کشور اتریش در طی این بازدید عنوان کرد: با وجود پتانسیل‌های دیده شده در منطقه و بخصوص در میدان اتریش می‌توانیم کنسرت‌های کلاسیک مشترک ایران و اتریش را برای شهروندان در این میدان برگزار کنیم.

علی نوذرپور (شهردار منطقه۲۲) در این دیدار گفت: منطقه۲۲ تهران به دلیل دارا بودن فضای سبز، نزدیکی به ارتفاعات البرز و هوای سبک و خنک از موقعیت مناسبی برای بهره‌برداری از تکنولوژی‌های نوین محیط زیست برخوردار است.

 وی با بیان شباهت‌های فضای سبز و محیط زیستی منطقه۲۲ با کشور اتریش اظهار داشت: این منطقه در بحث انرژی‌های تجدید‌پذیر و محیط زیست به عنوان منطقه پیشتاز و پایلوت در تهران انتخاب شده است و از تجربیات کشور اتریش در این موضوعات استفاده خواهیم کرد.

علی نوذرپور با استقبال از طرح‌ها و ایده‌های نوین کارشناسان اتریشی در منطقه گفت: منطقه ۲۲ پذیرای ایده‌های تکنولوژی‌های نوین با رویکرد محیط زیستی است و اجرای پارک‌های ایمنی و اکوپارک با این رویکرد در حال انجام است.

 وی در ادامه با اشاره به باز طراحی میدان اتریش اعلام کرد: کمیسیون طراحی شهری منطقه با رویکرد توسعه پایدار به باز طراحی محیطی میدان اتریش پرداخته و به دنبال تقویت تعاملات اجتماعی و سرزندگی شهروندان در این میدان است.

میدان اتریش در سال ۱۳۸۳ براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران از میدان گلها به نام "اتریش" تغییر نام پیدا کرد.

علی نوذرپور دیدار سفیر اتریش با شهردار منطقه۲۲
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر