کد خبر: 654498 A

سارق زن ۳۰ ساله که با خودروی ریو محتویات خودروها را در شمال تهران به سرقت می برد دستگیر و به ۳۵ فقره اعتراف کرد.

به گزارش ایلنا، در پی وصول چندین شکایت در هفته های گذشته به معاونت عملیات کلانتری ۱۲۴ قلهک مبنی بر این که خودروهای خود را در خیابان های محدوده قلهک پارک کرده بودند و به هنگام مراجعه متوجه به سرقت رفتن محتویات آن شدند موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

در بررسی یکی از این پرونده ها ماموران متوجه می شوند خانمی در ساعت ۱۲ ظهر دوشنبه هفته گذشته از خودروی ریو پیاده و به سمت خودروی ۲۰۶ می رود که در خیابان شریعتی نرسیده به پارک وی پارک بوده و پس از بازکردن خودرو وسایل آن را به سرقت می برد و با خودرویش متواری می شود.

پس از انجام اقدامات پلیسی و شناسایی متهمه در منزلش در دیباجی جنوبی دستگیرشد. در منزلش تعداد ۷۰ عدد عینک آفتابی اوریجینال، ۴۰ برگ مدارک های خودرو شامل بیمه نامه و کارت خودرو، ۲۵ عدد عابر بانک و مقادیری طلاجات به ارزش تقریبی ۱۰ میلیون تومان و بدلیجات و دسته کلید های بسیاری کشف گردید.

در تحقیقات تکمیلی از متهمه در کلانتری بیان داشت مجرد و دارای مدرک کارشناسی ارشد است و سابقا در بیمارستانی در شمال تهران کار می کرده و به صورت تنها در منزلی که پدرش برای او تهیه کرده زندگی می کند. ۵ ماهی است با خودروی ریو خود در ساعات ظهر حین پرسه زنی از خودروهای پارک شده سرقت می کرده است و زمانی که داخل خودرو می رفت وسایلی که در آن بود اعم از وجوه نقد، مدارک شخصی و زینتی را به سرقت می برد.

در یکی از سرقت ها متهمه در خودروی سمندی را باز می کند و وقتی بیمه نامه خودرو را می بیند متوجه می شود مالک، خودروی خود را جلوی آپارتمان محل سکونتش پارک کرده و کلید خانه اش را نیز در خودرو جا گذاشته است. برای اطمینان از عدم حضور مالک در منزلش زنگ واحد را می زند و پس از آنکه کسی جوابگو نبود با بازکردن در ساختمان به طبقه سوم می رود و با اندختن کلید   وارد خانه می شود و یک کیف مردانه که که داخل آن مدارک شخصی ،  مقادیری دلار و یورو بود  را از جلوی آینه ورودی واحد بر می دارد و متواری می گردد.

ضمنا متهمه در شگردی دیگر پس از سرقت مدارک خودرو ساعاتی بعد با مالکان تماس می گرفت و بیان می کرد مدارکتان را در خیابان پیدا کرده ام و می خواهم به شما تحویل بدهم. مالباختگان نیز با توجه به وضعیت ظاهری متهمه و نحوه صحبت کردنش به او شک نمی کردند و بنا به درخواستش برای پیدا شدن مدارک به او مبلغی به عنوان شیرینی می دادند.

سرهنگ ظهیری رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ بیان داشت : متهم یک فقره سابقه سرقت محتویات خودرو نیز دارد که به زندان نیز رفته بود. در تحقیقات اولیه به ۳۵ فقره سرقت اعتراف و تحقیقات تکمیلی از وی ادامه دارد. ضمن آن که با توجه به اظهارت سارق مبنی بر اینکه بیشتر سرقت ها را از خودروهایی می کرده که در آن باز بوده و رانندگان به هنگام خروج فراموش می کردند آن را قفل کنند از این رو لازم است شهروندان محترم توجه لازم را داشته باشند تا خودرویشان طعمه سارقان قرار نگیرد.

بازداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر