کد خبر: 654192 A

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از مهار حریق در انبار مواد شیمیایی واقع در شهر ری خبر داد.

جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: ساعت 11:24 ظهر امروز یک مورد آتش‌سوزی در یک انبار مواد شیمیایی در شهرری خیابان انبار نفت به سامانه 125 سازمان آتش‌نشانی شهر تهران اطلاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه بلافاصله 5 ایستگاه آتش‌نشانی به همراه تانکر آب به محل حادثه اعزام می‌شود، تصریح کرد: محل آتش‌سوزی یک کارگاه صنعتی بود که در آن تعداد زیادی سوله با کاربری مواد شیمیایی و نفتی فعالیت می‌کردند. در یکی از این سوله‌ها که به انبار کوچکتر تقسیم شده بود یکی از انبارها به وسعت صد متر که شامل سه طبقه نیز بود و در آن انواع مواد شیمیایی نگهداری می‌شد دچار حریق شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی ادامه داد: زمانی که آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند این سوله کاملا شعله‌ور بود به طوری که آتش از زیرسقف‌ها بیرون زده بود و به سرعت در حال سرایت به انبارهای اطراف بود. بلافاصله آتش‌نشانان از چند طرف فعالیت خود را آغاز کردند و سقف‌ها را برش داده و با استفاده از کف مخصوص مواد شیمیایی و مخلوط آب خاموش کردن آتش را آغاز کردند.

ملکی با بیان اینکه هیچ فردی در این انبار حضور ندارد تصریح کرد: خوشبختانه تا به این لحظه مورد مصدومیت نداریم و آتش تحت کنترل درآمده و مهار شده است و خطر سرایت به اطراف وجود ندارد اما عملیات کماکان ادامه دارد.

حریق جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر