کد خبر: 653436 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی آخرین فرصت ثبت‌نام کتب درسی برای جاماندگان را اعلام کرد.

احمدرضا امینی (مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به زمان ثبت‌نام کتب درسی پایه اول ابتدایی و پایه دهم گفت: ثبت‌نام کتاب‌های درسی پایه اول ابتدایی و پایه دهم تمامی رشته‌های فنی و حرفه‌ای، کاردانش و معارف اسلامی از تاریخ ۲۳ تیرماه شروع شده و تا ۲۰ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد:  آن دسته از دانش آموزان پایه‌های دوم تا ششم ابتدایی، پایه‌های یازدهم و دوازدهم فنی و حرفه‌ای، کاردانش و معارف اسلامی که در مرحله قبل موفق به ثبت‌نام کتاب درسی نشده‌اند، می‌توانند تا ۳۱ مرداد ماه نسبت به ثبت‌نام کتاب درسی در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانیwww.irtextbook.ir اقدام کنند.

امینی با اشاره به دانش آموزانی که به استان‌های دیگر نقل مکان کردند و نتوانستند ثبت‌نام کنند، گفت: دانش‌آموزانی که قبلا در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی ثبت نام کرده‌اند، در صورت انتقال از یک استان به استان دیگر، باید نسبت به اصلاح سفارش خود در سامانه اقدام کنند.

مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی اضافه کرد: توزیع کتاب‌های درسی دوره اول متوسطه پایه‌های ۷،۸و۹، دوره دوم متوسطه پایه‌های ۱۰و۱۱ شاخه نظری رشته‌های ریاضی و فیزیک, علوم تجربی و علوم انسانی از طریق کتاب فروشی‌های مجاز در تمامی استان‌های کشور به جز استان تهران و البرز از سوم شهریور و استان‌های تهران و البرز از تاریخ ۱۳ شهریور آغاز خواهد شد.

او در خصوص توزیع کتاب‌های پایه دوازدهم توضیح داد: کتاب‌های درسی پایه ۱۲ شاخه نظری رشته‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی در دهه سوم شهریور از طریق کتاب فروشی‌های مجاز توزیع خواهد شد. به مدیران مدارس، خانواده‌ها و دانش آموزان توصیه می‌شود به منظور توزیع به موقع کتاب درسی، ثبت‌نام کتاب درسی در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی را به روزهای پایانی موکول نکنند.

مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی در پایان اظهار داشت: فایل الکترونیکی کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ از پایگاه کتاب‌های درسی به نشانی Chap.sch.ir قابل دسترس دانش‌آموزان، معلمان و دبیران است.دانش آموزان و خانواده‌ها در صورت مشاهده تخلف در فروش و توزیع کتاب درسی توسط کتاب فروشی‌ها یا مدارس، مراتب را از طریق شماره تماس‌های موجود در بخش پشتیبانی سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی اعلام کنند.

ثبت نام کتب درسی احمدرضا امینی مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی جاماندگان ثبت نام کتب درسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر