کد خبر: 653419 A

جهانپور خبر داد:

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: دو شرکت پخش دارو به‌دلیل تعلل در توزیع برخی اقلام دارویی اخطار و تذکر جدی گرفتند.

به گزارش ایلنا، کیانوش جهانپور با اعلام این مطلب، اظهار داشت: در صورت تکرار یا اصرار این شرکت‌ها و هر مجموعه دیگری در زنجیره تامین و توزیع دارو، براساس مقررات و از طریق سازمان تعزیرات و مراجع ذی‌صلاح قانونی و نیز اختیارات مصرح سازمان غذا و دارو با عوامل تعلل در توزیع دارو برخورد جدی می‌شود.

وی تصریح کرد: درباره برخورد با احتکار، اختفاء، عدم ارائه یا هرگونه تعلل در تامین و توزیع کالا به ویژه دارو و کالاهای اساسی اجماع وجود دارد و همه دستگاه‌های مسئول در این‌خصوص اعلام آمادگی کامل کرده‌اند و در شرایط فعلی و در راستای حفظ حقوق عمومی، هیچ‌گونه اغماضی در این رابطه صورت نخواهد گرفت.

سخنگوی سازمان غذا و دارو از تمام فعالان حوزه دارو و داروخانه‌ها و همچنین آحاد شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه موارد تعلل در توزیع و ارائه ندادن دارو و تخلفاتی از این دست، موارد را به معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و سازمان غذا و دارو گزارش کنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو یادآور شد: مردم اطمینان داشته باشند، تولیت نظام سلامت و سازمان غذا و دارو اجازه نخواهند داد، منافع عمومی و حیثیت نظام دارویی و خیل عظیم تلاشگران جامعه داروسازی و فعالان حوزه دارو تحت الشعاع رفتارهای عده قلیلی افراد یا مجموعه‌های متخلف قرار گیرند.

جهانپور با اشاره به رصد منظم وضعیت دارویی کشور توسط وزارت‌بهداشت و سازمان غذا و دارو، اظهار داشت: مردم درصورت مشاهده تخلفات حوزه سلامت به ویژه تخلفات دارویی می‌توانند با سامانه 190 وزارت بهداشت تماس بگیرند و این تخلفات را گزارش کنند تا این موارد توسط بازرسان وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو بررسی شود.

سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر